Şırnak’ın Cizre ilçesinde, fen lisesi öğrencisi ve milli sporcu Baran Çelik, Erkekler Ağır Sıklet Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası’nda altın madalya kazandı.
Mersin’de 24-31 Ocak tarihleri arasında düzenlenen ve 63 ilden 467 erkek ve 260 kadın sporcunun katıldığı Naci Oral Genç Erkekler ve Kadınlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası’nda, erkeklerde +92 ağır sıklet kategorisinde mücadele eden Cizre Fen Lisesi Öğrencisi Baran Çelik, final müsabakasında Kırıkkale’den Tarık Güvenertürk’ü yenerek şampiyon oldu.
Çelik, elde ettiği bu başarıdan sonra Avrupa ve Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.
Cizreli milli sporcu Baran Çelik, son iki yılda çıktığı müsabakalarda gösterdiği performans ile büyük başarılara imza attı.
Baran Çelik, son iki yılda çıktığı müsabakalarda gösterdiği performans ile büyük başarılara imza attı.
Çelik, 2022 yılında Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası‘nda altın madalya, Akdeniz Oyunları‘nda bronz madalya ve Dünya Gençler Boks Şampiyonası‘nda gümüş madalya kazandı.
2023 yılında ise Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası‘nda altın madalya kazanan Çelik, Avrupa ve Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.
EKONOMİ
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024