**Kahramanmaraş Pazarcık** merkezli saat 04.17’de meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki ilk depreme kent merkezindeki 5 katlı apartmanda yakalanan Aydın (53) Ayşegül Yılmaz (50) çifti ile çocukları İlayda (23) ve Engin Yılmaz (15) enkaz altında kaldı.
Yılmaz ailesine depremin 38’inci saatinde hayatlarını kaybetmiş bir şekilde ulaşıldı. Aile, şehir mezarlığına defnedildi. Enkaz başında saatlerce gelecek güzel bir haberi beklerken oğlu ile birlikte gelini ve iki torununu toprağa veren Azet Yılmaz o gün bugündür gününün büyük bir bölümünü şehir mezarlığında geçiriyor.
Mezarlığın evi olduğunu kaydeden Azet Yılmaz,
“Oğlum gelinim ve iki torunumu ilk depremde kaybettim. 38 saat enkaz altında kaldılar. Daha sonra tek tek çıkarıldılar. Mezarlığa her gün geliyorum benim evim burası artık. Eve gidiyorum yattıktan sonra sabah olmasını bekliyorum mezarlığa gelmek için gelirler diye yollarını gözlüyorum çok özledim. Kız torunumu doğum günde toprağa verdik. Engin ise 15’ine yeni girmişti” diye konuştu.
EKONOMİ
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024