Ba80Cda27E8Aaeb8D8137F2B6655Ae9D.jpg
  • Habercimiz
  • Spor
  • ’Dünden Bugüne Nostalji Samsunspor’ fotoğraf sergisi açıldı
15 okunma

’Dünden Bugüne Nostalji Samsunspor’ fotoğraf sergisi açıldı

ABONE OL
1 Şubat 2024 14:18
Ba80Cda27E8Aaeb8D8137F2B6655Ae9D.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Samsunspor’un Nostaljik Tarihi Fotoğraflarla Canlandı

Samsunspor tarihine ışık tutan “Dünden Bugüne Nostalji Samsunspor” fotoğraf sergisi, VM Medical Park Samsun Hastanesi lobisinde düzenlenen törenle açıldı. Serginin açılışında Samsunspor Futbol Direktörü Fuat Çapa da Türkiye basınına verdiği röportajda, takıma transfer edilen oyunculara Samsunspor geçmişini göstererek aidiyet hissini artırmaya çalıştıklarını söyledi.

’Dünden Bugüne Nostalji Samsunspor’ Fotoğraf Sergisi Açıldı

Samsunspor’un Tarihi Fotoğraflarla Yaşadı

VM Medical Park Samsun Hastanesi girişinde ziyarete açılan serginin genel sanat yönetmenliğini fotoğraf sanatçısı Hasan Aktürk yapmıştı. “Dünden Bugüne Nostalji Samsunspor” sergisinde toplam 65 adet fotoğraf ile belge niteliğinde dokümanlar yer alıyordu.

’Dünden Bugüne Nostalji Samsunspor’ Fotoğraf Sergisi Açıldı

Tarih ve Anılar Buluştu

Fotoğrafların en eskisi 1928 yılına aitti. Fotoğrafların her biri kişilerin kendi özel arşivlerinden elde edilen görüntülerden oluşturulmuştu. Açılışta konuşan VM Medical Park Samsun Hastanesi Bölge Koordinatörü Dr. Hakan Özcan, 20 Ocak 1989 kazasının 35. yıl dönümünde bu serginin daha da anlamlı olduğunu söyledi. Dr. Hakan Özcan, “İnşallah bu kötü günleri Samsunspor camiası bir daha yaşamaz. Güzel günler görürüz ve takımımız da güzel gidiyor.” vurgusu yaptı.

’Dünden Bugüne Nostalji Samsunspor’ Fotoğraf Sergisi Açıldı

Fuat Çapa: “Aidiyet Hissini Yükseltmeliyiz”

Sergide konuşan Samsunspor Futbol Direktörü Fuat Çapa ise, Samsunspor’un geçmişini bilmenin ve burada görmenin kendileri için ne kadar önemli olduğundan bahsetti. Fuat Çapa, konuşmasında “Bundan sonra takımımıza transfer ettiğimiz oyunculara önce Samsunspor mazisini, tarihini göstererek aidiyet hissini yükseltmemiz gerekiyor.” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP