## **Kültepe Kazılarına Koreli Bilim İnsanları Katılacak**
**Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç,** Güney Kore’den gelen bir heyet, **Kültepe Kaniş-Karum Höyüğü Kazı Başkanı Prof. Dr. Fikri Kulakoğlu** ve **Kent Tarihi ve Tanıtımı Daire Başkanı Gürcan Senem** ile bir araya geldi.
### **”Koreliler Bizim İçin Önemli”**
Başkan Büyükkılıç, toplantıda “Sizler bizim için önemlisiniz. Sizleri burada görmekten memnun olduk” dedi. Kayseri’deki üniversitelerde **Korece** öğretildiğini ve Kayseri’nin Güney Kore’nin Yongin şehriyle kardeş şehir olduğunu da vurguladı.
### **Koreliler Kayseri’nin Kültürel Mirasını Tanıyacak**
**Prof. Dr. Fikri Kulakoğlu,** “2016’dan beri Korelilerle çalışıyorduk. Kore Üniversitesi ile çalışıyoruz. Kayseri keşfedilmeyi bekleyen **medeniyetler** şehridir” dedi.
Kulakoğlu, **2023 Bahar döneminde Korea Üniversitesi’nde** dersler verdiğini ve Türk **arkeolojisini** tanıtmak için **konferanslar** verdiğini söyledi.
Güney Koreli araştırmacıların, **Kayseri’nin kültürel mirası** ile ilgili çalışmalarına destek verecekleri belirtildi. Pazartesi günü, iş birliği için bir **protokol** imzalanacak.
EKONOMİ
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024