Ecdb45Ab8471Fa5A8Cb0D699Bc6127F9.Jpg
  • Habercimiz
  • Spor
  • E-sporun kalbi Balıkesir Dijital Gençlik Merkezi (DGM) attı
22 okunma

E-sporun kalbi Balıkesir Dijital Gençlik Merkezi (DGM) attı

ABONE OL
31 Ocak 2024 12:48
Ecdb45Ab8471Fa5A8Cb0D699Bc6127F9.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Balıkesir: Dijital Gençlik Merkezi’nde E-spor Şenliği

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından gençlere yönelik yapılan projeler arasında yer alan Dijital Gençlik Merkezi (DGM), Türkiye’nin en büyük e-spor sahnesine sahip son teknoloji ekipmanları ile gençlere hizmet sunuyor. 2 bin metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplam 10 bin metrekarelik bir alanda hizmet veren DGM, sömestr tatiline özel olarak düzenlediği FIFA 2024 ve Valorant turnuvalarına ev sahipliği yaptı.

E-Sporun Kalbi Balıkesir Dijital Gençlik Merkezi (Dgm) Attı

Gençlerin Heyecanına Ortak Olan Başkan Yücel Yılmaz

AK Parti Balıkesir Milletvekilleri İsmail Ok ve Ali Taylan Öztaylan, AK Parti Balıkesir İl Başkanı Mehmet Aydemir ile birlikte gençlerin heyecanına ortak olan **Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz**, turnuva boyunca sporcularla yakından ilgilendi. DGM’de gençler, turnuvanın yanı sıra kitap okuma, ders çalışma ve seminer salonları, yazılım eğitim laboratuvarı, serbest oyun alanları, etkinlik sahnesi, Metaverse ve inovasyon alanları, yönetici odaları, furga atölyesi, sosyal medya içerik üretim stüdyoları, gastronomi mutfağı, talk show alanı ve green wall bulunan bölümlerde de keyifli vakit geçirdi.

E-Sporun Kalbi Balıkesir Dijital Gençlik Merkezi (Dgm) Attı

Şampiyonlar Belli Oldu

10 bin TL ödül havuzu bulunan FIFA 2024 Turnuvası’nda şampiyon Metin Can Gezer olurken, ikinci Koray Biçer, üçüncü ise Alperen Filiz oldu. 110 bin TL ödül havuzu bulunan Valorant Turnuvası’nda ise şampiyon takım ‘Werder Weremem’ olurken, ikinci olan takım ‘Bungalov’, üçüncü olan takım ise ‘Mudanya Espor’ oldu.

E-Sporun Kalbi Balıkesir Dijital Gençlik Merkezi (Dgm) Attı

“Eşi Benzeri Olmayan Bir Yer”

Turnuvaya katılan yarışmacılar, gençlerin bir arada vakit geçirebileceği Balıkesir Dijital Gençlik Merkezi’nin (DGM) oluşturulmasının düşünülmüş ve oldukça özel bir proje olduğunu, turnuva boyunca keyifli vakit geçirdiklerini vurguladı. Tesisin Avrupa standartlarında olduğunu söyleyen yarışmacılar, “Türkiye’de eşi benzeri olmayan bir yer, turnuva çok güzel, şartlar gayet iyi, oynamaktan takım olarak çok keyif alıyoruz. Gençlere verdiği önemden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandılar.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP