45981D47150Aa38E8A873Ef400A8Dcce.jpg
  • Habercimiz
  • Spor
  • Edin Dzeko: “Bizim en az normal şartlarda 6-7 farkla önde olmamız gerekiyor”
27 okunma

Edin Dzeko: “Bizim en az normal şartlarda 6-7 farkla önde olmamız gerekiyor”

ABONE OL
10 Mart 2024 23:33
45981D47150Aa38E8A873Ef400A8Dcce.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Fenerbahçe’nin Dzeko’sundan Maç Sonrası Açıklamalar

Edin Dzeko: “Bizim En Az Normal Şartlarda 6-7 Farkla Önde Olmamız Gerekiyor”

**Fenerbahçe**, **Pendikspor**’u 4-1 mağlup etti. Maçın ardından açıklamalarda bulunan **Edin Dzeko**, zorlu bir maç olduğunu ancak taraftarların yardımıyla galibiyete ulaştıklarını söyledi.

Dzeko’dan Hakemlere Eleştiri

Dzeko, ilk yarıda topun oyunda kaldığı sürenin utanç verici olduğunu belirtti. Sürekli durup başlayan oyunun hem oyuncuları hem de takımları gerdiğini vurguladı. Hakemlerin bu duruma göz yumduğunu ve sarı kartlarda takımlara eşit davranılmadığını ifade etti.

“Türk Futbolunun İmajı Kötü”

Dzeko, Türk futbolunun dışarıdan bakıldığında iyi bir imajının olmadığını savundu. İlk yarıda 23 dakikalık oyun süresinin utanç verici olduğunu söyledi.

“Şampiyonluk Yarışında Adil Davranış İstiyoruz”

Dzeko, şampiyonluk yarışında adil davranılmasını istedi. Hakemlerin her iki takıma da eşit davrandığı bir ortamda maçların saha içinde kazanılabileceğini vurguladı.

“Enerjimizi Topla İlgisiz Konulara Harcamak İstemiyoruz”

Dzeko, enerjisini gereksiz konulara harcamak istemediğini ifade etti. Futbol oynamak ve takıma yardım etmek istediklerini belirtti. Kazandıkları zaman mutlu olduğunu, attığı gollerin öneminin olmadığını söyledi.

“Trabzonspor Maçının Hakem Kararlarını Merak Ediyorum”

Dzeko, **Trabzonspor** karşısında oynayacakları maçın hakem kararlarını merak ettiğini söyledi. **Fenerbahçe**’nin yardıma ihtiyacı olmadığını, sadece hakemlerin iki takıma da eşit davrandığı bir ortam istediklerini vurguladı.

“Evimizde Taraftarımızın Atmosferinin Keyfini Çıkarmalıyız”

Dzeko, iç sahada çok puan kaybettiklerini ve bunun nedeninin bilinmediğini belirtti. Evlerinde oynadıkları maçlarda taraftarın desteğiyle keyif almaları gerektiğini söyledi. Baskıyı iyi kullanarak tüylerinin diken diken olduğunu ifade etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP