9Cbd3B843Db2Ce2166C696Bc23A25Dc3.Jpg
  • Habercimiz
  • Spor
  • Emre Belözoğlu: “Ülkenin başkenti, öylesine güzel bir şehir, böyle kötü bir zemin”
19 okunma

Emre Belözoğlu: “Ülkenin başkenti, öylesine güzel bir şehir, böyle kötü bir zemin”

ABONE OL
2 Şubat 2024 20:18
9Cbd3B843Db2Ce2166C696Bc23A25Dc3.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Emre Belözoğlu’ndan Zemin Hakkında Serzeniş

Emre Belözoğlu: “Ülkenin Başkenti, Öylesine Güzel Bir Şehir, Böyle Kötü Bir Zemin”
‘Resim img etiketi

MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, Sivasspor maçının ardından düzenlenen basın toplantısında, Eryaman Stadı‘nın zemini hakkında eleştirilerde bulundu.

Belözoğlu, “Ülkenin başkenti Ankara, öylesine güzel bir şehir, böyle kötü bir zeminde futbol oynanması kabul edilemez. Haftalardır, burada oynamaya çalışan iki tane Ankara’nın en önemli kulübü var ve hala bir çözüm üretilmiyor. Statlar çok güzel. Yapanlardan Allah razı olsun ama futbol oynanacağı yer zemindir. Böyle kötü zeminlerde kapanmaya çalışan sıkı çalışan bu ligde, çünkü kolay maçlar yok, rakiplerinde ekmeğine yağ sürülüyor. Oyunu hızlandıramadık zeminden dolayı olduğunu düşünüyorum. Oyunu hızlandıramadığımız dönemlerde aslında pozisyon üretebilirdik. Birazcık daha formasyonel saha içinde dağılımı daha iyi olsaydı üçüncü bölgede, etkin çözümleri için aslında çalışmıştık ama olmadı” dedi.

## “Türk Oyuncu İhtiyacımız Var”

Mevcut oyuncu grubunun üzerine çok fazla yük bindiğini ve yerli oyuncu takviyesinde bulunacaklarını aktaran Belözoğlu, “Daha efektif kullanabileceğim, daha farklı mevkilerde kullanabileceğim Türk oyunculara ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Devre arası transferi kolay bir transfer süreci değil. Ben de buraya geldiğim günden itibaren bana gerçekten gösterdiklerimi uygulamaya çalışan bir oyuncu grubu var. Onların içine net katkı verecek oyuncuyu tercih etmeye çalışacağım. Aynı zamanda ekonomik anlamda kulübe külfet olacak oyunculardan ziyade daha tercihen hemen geldiğinde katkı yapacak oyuncular olsun istiyorum ama Türk oyuncu ihtiyacımız var gibi görünüyor” değerlendirmesinde bulundu.

## “Zemin Bu Maçları Kaldıracak Gibi Gözükmüyor”

Eryaman Stadı’nda 1 hafta içinde MKE Ankaragücü’nün ve Gençlerbirliği’nin toplamda 4 maç oynanacağını vurgulayan Belözoğlu, Türkiye Ziraat Kupası’nda 24Erzincanspor ile yapacakları maçın başka sahada oynanıp oynanmayacağına ilişkin Belözoğlu, “İçeride hocalarımızla ve sportif direktörümüzle görüştük. Bu konu düşünülebilir. Bu zemin bu maçları kaldıracak gibi gözükmüyor. Bu hafta 4 maç olacak. Türkiye’de bir haftada 4 maç üst üste kaldırabilecek bir zemin yok” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP