Ec916Db737E766D1Eb2591823766503B.jpg
30 okunma

En başarılı liseler ödüllendirildi

ABONE OL
11 Mart 2024 14:45
Ec916Db737E766D1Eb2591823766503B.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şehitkamil Belediyesi Bilgi Yarışması’nda Başarılı Liseler Ödüllendirildi

**Şehitkamil Belediyesi**, **Kaymakamlığı** ve **Milli Eğitim Müdürlüğü** ortaklığında düzenlenen **Liseler Arası Bilgi Yarışması**’nın finali **Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi**’nde gerçekleştirildi.

Yarışmaya **553 lise** katılırken, finale kalan **Vehbi Dinçerler Fen Lisesi**, **Abdulkadir Konukoğlu Fen Lisesi**, **Özel Deva Fen ve Teknoloji Lisesi** ile **Özel İşlem Fen Lisesi** oldu. Yarışmayı birincilikle **Vehbi Dinçerler Fen Lisesi** tamamlarken, **Özel Deva Fen ve Teknoloji Lisesi** ikinci, **Özel İşlem Fen Lisesi** üçüncü ve **Abdulkadir Konukoğlu Fen Lisesi** dördüncü sırayı aldı.

Başarıların Ödüllendirilmesi

**Şehitkamil Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı**, **Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu** ve **İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı** dereceye giren öğrencileri ve okul idarecilerini tebrik etti. Birinci olan okula **çok fonksiyonlu yazıcı** ve öğrencilerine **tabletler**, ikinciye **yazıcı** ve öğrencilere **bisikletler**, üçüncüye **kitap seti** ve öğrencilere **eşofman takımları**, dördüncüye **sportif malzeme seti** ve öğrencilere **spor ayakkabılar** hediye edildi.

En Başarılı Liseler Ödüllendirildi

Dereceye Giren Okullar

1. Vehbi Dinçerler Fen Lisesi
2. Özel Deva Fen ve Teknoloji Lisesi
3. Özel İşlem Fen Lisesi
4. Abdulkadir Konukoğlu Fen Lisesi

En Başarılı Liseler Ödüllendirildi

Önem Verilen Değerler

Yarışma kapsamında **akademik başarı**, **bilgi aktarma** ve **öğrencilerin bilime olan ilgilerini artırmak** gibi değerler ön plana çıkarıldı. Yarışma sayesinde gençlerin bilgi birikimlerini geliştirmek ve gelecekteki başarılarına katkı sağlamak amaçlandı.

En Başarılı Liseler Ödüllendirildi

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP