F403B434Cf8E142366D651A15D536Cef.jpg
  • Habercimiz
  • Spor
  • Erciyes; Dünya Kar Motosikleti Şampiyonası ve Erciyes Cup’a ev sahipliği yapacak
19 okunma

Erciyes; Dünya Kar Motosikleti Şampiyonası ve Erciyes Cup’a ev sahipliği yapacak

ABONE OL
2 Şubat 2024 14:15
F403B434Cf8E142366D651A15D536Cef.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Erciyes Kayak Merkezi Uluslararası Etkinliklere Ev Sahibi Oluyor

Erciyes Dağcılık ve kış sporları alanında 112 kilometrelik 41 kayak pisti ve 19 mekanik tesisi ile dünyanın sayılı kayak merkezlerinden biri olan Erciyes Kayak Merkezi, 8, 9 ve 10 Mart tarihlerinde Dünya Kar Motosikleti Şampiyonası‘nın Türkiye etabı SNX Türkiye’ye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Erciyes; Dünya Kar Motosikleti Şampiyonası Ve Erciyes Cup’a Ev Sahipliği Yapacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç‘ın gayretleri ve girişimleri ile 12 ay sporun merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Erciyes, uluslararası dev organizasyonlarla hem adından söz ettirmeye hem de uluslararası turizme Kayseri‘nin damgasını vurmaya devam ediyor.

Dünya Kar Motosikleti Şampiyonası Erciyes’te Gerçekleşecek

Uluslararası Motosiklet Federasyonu (FIM) tarafından en prestijli ekstrem spor organizasyonları arasında gösterilen Dünya Kar Motosikleti Şampiyonası‘nın Türkiye etabı SNX Türkiye, bu yıl ilk kez Erciyes Kayak Merkezi‘nde düzenlenecek.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Kayseri Valiliği’nin destekleriyle Türkiye’de ilk kez Erciyes’te gerçekleştirilecek Dünya Kar Motosikleti Şampiyonası’nın Türkiye etabı SNX Türkiye’de dünyanın en iyi snowcross sporcuları kış sporu tutkunlarına heyecan ve rekabet dolu bir şampiyona yaşatacak.

Erciyes; Dünya Kar Motosikleti Şampiyonası Ve Erciyes Cup’a Ev Sahipliği Yapacak

Erciyes Cup İle Kış Sporu Tutkunlarına Unutulmaz Üç Gün

Erciyes, nefes kesen Dünya Kar Motosikleti Şampiyonası‘nın yanı sıra ATV ve Motosnow kategorilerinde düzenlenecek **Erciyes Cup** ile de kış sporu tutkunlarına unutulmaz üç gün yaşatacak.

**2024** yılının ilk büyük uluslararası organizasyonu olan Dünya Kar Motosikleti Şampiyonası’nın SNX Türkiye etabının yanı sıra ATV ve Motosnow kategorilerinin yer aldığı Erciyes Cup’ta 50’den fazla sporcu Kayseri’de ilk kez kıyasıya mücadele edecek.

Erciyes; Dünya Kar Motosikleti Şampiyonası Ve Erciyes Cup’a Ev Sahipliği Yapacak

Erciyes’ten 3 Milyar İnsana Ulaşma Hedefi

Başkan Büyükkılıç‘ın, Kayseri‘yi spor şehri yapma hedefi doğrultusunda ortaya koyduğu projeler ve girişimleri neticesinde ACES Europe Derneği tarafından 2024 Yılı Avrupa Spor Şehri seçilen Kayseri, 3 milyarın üzerinde sporsevere tanıtılacak.

Sayısız ulusal ve uluslararası organizasyona ev sahipliği yapan Erciyes Kayak Merkezi’nde şampiyona için hazırlanan bin 350 uzunluğundaki parkurda yapılacak SNX Türkiye etabı yarışı 186 ülkeden takip edilecek. Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin önemli yatırımları ile dünyanın sayılı kayak merkezlerinden birine sahip olan Kayseri, 3 milyarın üzerinde insana ulaşılması hedeflenen organizasyon ile dünyaya tanıtılacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP