Cd0A19515Fc9769F863F5Abb567B17D5.Jpg
33 okunma

Erdoğan: Öğretmenlerimize karşı şiddet olaylarına asla sessiz kalmadık, kalmayacağız

ABONE OL
10 Mayıs 2024 23:03
Cd0A19515Fc9769F863F5Abb567B17D5.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğretmenlere ve diğer eğitim çalışanlarına yönelik şiddete ilişkin kapsamlı bir düzenlemeyi  hayata geçireceklerini belirtti.

 

Erdoğan açıklamasında, "Evlatlarımıza kattıkları bilgi ve değerler bütünüyle ülkemizin kalkınma mücadelesinde hayati önemde olan öğretmenlerimizi her türlü olumsuzluktan korumak, onlara mesleklerini icra edecekleri rahat ve güvenli ortamı sunmak asli görevimizdir. Ulvi bir mesleği icra eden, yetiştirdikleri nesillerle geleceğimizi inşa ve ihya eden öğretmenlerimiz başımızın tacıdır. Bu anlayışa kararlılıkla sahip çıkan bir hükümet olarak öğretmenlerimize ve diğer eğitim çalışanlarımıza yönelik şiddete ilişkin kapsamlı bir düzenlemeyi süratle hayata geçireceğiz." ifadelerine yer verdi.

 

Kanun teklifi olarak Meclis'e sunulacak düzenlemeyle, öğretmenlere yönelik fiillerde ceza kanunlarında öngörülen cezalar yarı oranında artırılacağını bildiren Erdoğan, şunları söyledi:

 

"Bu fiilleri işleyenlerin cezasının ertelenmesi engellenecek. Bu fiiller tutuklama sebebi sayılarak tutuksuz yargılamanın önüne geçilecek. Özel kurumlarda çalışan öğretmenlerimiz ve diğer eğitim çalışanlarımız da görevleri sebebiyle kendilerine yönelik işlenen suçlar bakımından kamu görevlisi sayılacak."

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, öğretmenlere karşı şiddet olaylarına asla sessiz kalmadıklarının altını çizerek, "Öğretmenlerimiz müsterih olsun. Böylesine önemli bir mesleği ülkemizin her bölgesinde fedakarca yürüten öğretmenlerimize karşı şiddet olaylarına asla sessiz kalmadık, kalmayacağız. Bu vesileyle, İstanbul’da canice yapılan bir saldırı sonucu hayatını kaybeden İbrahim Oktugan öğretmenimize Allah’tan rahmet; ailesine, sevenlerine, öğrencilerine ve tüm eğitim camiamıza başsağlığı diliyorum." dedi.

Hibya Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP