E2A6Bfa6Bbe403E620E349C7Af289C9A.jpg
20 okunma

Esenyurt’ta kursiyerler, Sıra Gecesi düzenledi

ABONE OL
13 Mayıs 2024 09:54
E2A6Bfa6Bbe403E620E349C7Af289C9A.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Esenyurt Belediyesinin Halk Oyunları kursunda eğitim alan kursiyerlerin düzenlediği “Sıra Gecesi” etkinliğinde konuşan Belediye Başkanı  Ahmet Özer, en kısa zamanda Anadolu Ateşi’ni Esenyurt’a getireceğinin müjdesini vererek, ilçeyi bir kültür ve sanat kenti haline dönüştüreceklerini söyledi.

Güneydoğu Anadolu yöresine ait halk oyunları gösterisinin sergilendiği gecede, çiğköfteler yoğrularak kardeşlik halayları çekildi. Halk oyunları ekibiyle birlik ve beraberlik halayında buluşan Başkan Özer, kültür ve sanatın önemine dikkat çekerek Esenyurt’ta bu gibi etkinliklerin artarak devam edeceğini belirtti.

Programda yaptığı konuşmada Anadolu Ateşi dans grubunu Esenyurtlularla buluşturacağının müjdesini veren Başkan Özer, “Bizim doğanın, suyun, ağacın, toprağın, canlıların ritmine ritim tutan, ritim katan bir geleneğimiz var. Onun adı da halk oyunları. Aslında halk dansları vücudun doğayla konuşmasıdır. Bizim çocuklarımız küçük yaşlardan itibaren halk danslarına, halk oyunlarına gitmeliler, öğrenmeliler, oynamalılar. Kurslarımıza gelsinler. Biz onlara göz bebeğimiz gibi bakıyoruz. Kurs yerlerimizin ve eğitmenlerimizin sayısını da arttıracağız. ” dedi.​

Hibya Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP