KONULAR
Antalya‘nın Serik ilçesi Şatırlı Mahallesi‘nde meydana gelen yangın büyük bir felakete yol açtı. Edinilen bilgilere göre, bir müstakil evde çıkan yangın, kullanılamayan bir okulun çatı kısmına sıçradı ve daha sonra kembali eve ulaştı.
Mahalle sakinleri durumu fark ederek kendi imkanlarıyla müdahale etmeye çalıştı ancak başarılı olamayınca itfaiye ekiplerine haber verdi. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın kontrol altına alınırken, evde bulunan eşyaların kullanılamaz hale geldiği öğrenildi.
Yangın anında iş yerinde bulunan ev sahibi Adile Hasta, şok yaşadığını ifade etti: “Yangının nasıl başladığını bilmiyorum. Haberi aldığımda evim yanıyordu. Bir çocuğum okulda, biri evdeydi. Şu an nelerin yandığını bilemiyorum.”
Mahalle sakinlerinden Hüseyin Köse ise olayı şöyle anlattı: “Yangın iki çatının arasından başladı ve büyüdü. Okul kullanılmıyor ama ev kullanılıyor. Eski bir lojmandı. İçindeki eşyalar tamamen yandı. Biz söndürmeye çalıştık ama başarılı olamadık.”
Yangının nedeni ile ilgili soruşturma başlatılırken, mağdur aile için yardım kampanyası başlatıldı.
EKONOMİ
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024