729D89A13Cf019D1Ad245B7Cc93240Bc.jpg
  • Habercimiz
  • Spor
  • Geleceğin şampiyonları antrenmanlarına devam ediyor
91 okunma

Geleceğin şampiyonları antrenmanlarına devam ediyor

ABONE OL
3 Nisan 2024 10:06
729D89A13Cf019D1Ad245B7Cc93240Bc.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” Projesi Aydın’da Devam Ediyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokolle başlatılan “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi kapsamında verilen eğitimler, Aydın’da da tüm hızıyla sürüyor.

Aydın’da Binlerce Kişiye Yüzme Eğitimi

Aydın’da, 2022 yılında bakanlık tarafından belirlenen 10 bin kişilik yüzme öğretme hedefini aşan başarı elde edildi. Bu yıl projenin devamında Efeler ve Didim ilçelerindeki portatif yüzme havuzları ile Nazilli yarı olimpik yüzme havuzunda binlerce kişi daha yüzme eğitimi aldı.

2024’te de Eğitimler Sürecek

İl genelindeki eğitimlerin 2024 yılında da aralıksız devam etmesi planlanıyor. Bakanlık, bu kapsamda 30 bin kişiye yüzme öğretmeyi hedefliyor. Efeler, Çine ve Didim portatif yüzme havuzları ile Nazilli yarı olimpik yüzme havuzunda 18 antrenör eşliğinde çalışmalar yoğun bir şekilde sürdürülüyor.

Geleceğin Yüzme Şampiyonları Antrenmanda

Yüzme eğitimlerine katılan çocuklar eğlenerek yüzme öğreniyor. Aynı zamanda geleceğin yüzme şampiyonları olmaya aday minikler de antrenmanlarına devam ediyor.

Geleceğin Şampiyonları Antrenmanlarına Devam Ediyor

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden Açıklama

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi hakkında yaptığı açıklamada, “Miniklerimiz bu proje sayesinde hem yüzmeyi öğreniyor hem de geleceğin şampiyonları olma yolunda antrenmanlara devam ediyor” ifadelerine yer verdi.

Geleceğin Şampiyonları Antrenmanlarına Devam Ediyor

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP