Ae4815156Ecb7C64A34D49C0C7C4F8Dc.jpg
57 okunma

Gerger’deki doğal nergis tarlasına ziyaretçi akını

ABONE OL
11 Mart 2024 12:45
Ae4815156Ecb7C64A34D49C0C7C4F8Dc.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adıyaman’ın Doğal Nergis Tarlası Koruma Altına Alınmayı Bekliyor

Gerger’deki Doğal Nergis Tarlasına Ziyaretçi Akını

**Adıyaman**’ın **Gerger** ilçesine bağlı Üçkaya Köyü’nde bulunan 20 dönümlük **doğal nergis tarlası**, bölge halkının korunması ve tescillenmesi yönündeki taleplerine konu oluyor.

Her yıl yerli turistlerin büyük ilgisini çeken nergisler, **sarı** ve **beyaz** renkleriyle eşsiz bir görüntüye sahip. Sadece iki ay süren **çiçeklenme** döneminde doğaseverleri cezbeden tarlalar, **kartpostallık** manzaraları sunuyor.

Nergislerin Korunması İçin Önlem Talebi

Bölge halkı, doğal ortamlarının ve güzelliklerinin **korunması** adına **önlem** alınmasını istiyor. Bu amaçla, nergis tarlasının **doğal SİT alanı** olarak tescil edilmesini talep ediyorlar. Bu tescil, tarlanın özel bir koruma statüsü kazanmasını ve gelecek nesillere aktarılmasını sağlayacak.

Gerger’deki Doğal Nergis Tarlasına Ziyaretçi Akını

Çevre Dostu Turizmin Teşviki

Tescil aynı zamanda **çevre dostu turizmi** de teşvik edecek. Turizm faaliyetlerinin nergis tarlasına zarar vermeden sürdürülmesi sağlanacak ve bölgenin **ekonomik** kalkınmasına katkı sağlanacak.

Adıyaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkilileri, nergis tarlasıyla ilgili taleplerin değerlendirildiğini ve gerekli işlemlerin başlatılacağını belirttiler.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP