KONULAR
Kütahya‘nın Tavşanlı ilçesine bağlı Tunçbilek beldesinde özel bir kömür ocağında meydana gelen göçükte toprak altında kalan işçiyi kurtarma çalışmaları devam ediyor.
Edinilen bilgiye göre, beldenin İğdekuzu mevkiinde özel bir kömür ocağında, henüz bilinmeyen bir nedenle göçük meydana geldi. Göçükte kimliği henüz belirlenemeyen bir işçinin ocakta mahsur kaldığı belirtildi.
Yetkililer, göçük altından kalan işçiyi kurtarma çalışmalarının halen sürdüğünü ifade ettiler. Kurtarma çalışmalarına, AFAD ekiplerinin yanı sıra, itfaiye ve jandarma ekipleri de katılıyor. Göçük altında kalan işçinin sağlık durumunun iyi olduğu ve kurtarma çalışmalarının titizlikle yürütüldüğü öğrenildi.
Öte yandan, göçüğün nedeninin araştırıldığı ve olayla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi. Tunçbilek beldesinde yaşanan bu göçük, bölgede endişeye neden olurken, işçinin en kısa sürede kurtarılması için kurtarma çalışmalarının yoğun bir şekilde sürdürüldüğü ifade ediliyor.
EKONOMİ
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024