## İzmirli İş Adamı Cizreli Çiftçilere **Meyve Fidesi** Desteği
İzmir’in Kınık ilçesinde faaliyet gösteren özel bir salça fabrikası sahibi iş adamı H. Bahattin Açıkgöz, **Cizre** ilçesine bağlı 35 köy ve mezraya dağıtılmak üzere 27 bin 500 adet **meyve fidesi** gönderdi.
Cizre Ziraat Odası Başkanı Ahmet Sarıyıldız, fideleri teslim aldıktan sonra yaptığı açıklamada, “İş adamı H. Bahattin Açıkgöz’ün köylerimize ve köylülerimize gönderdiği fideleri tek tek dağıttık. Ziraat odası başkanı olarak köylerimize ve çiftçilerimize vermiş oldukları bu anlamlı destekten dolayı köylülerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.
## Meyve Çeşitliliği Arttırılacak
Gönderilen meyve fideleri arasında elma, armut, vişne, kiraz ve kayısı gibi çeşitli meyve türleri yer alıyor. Bu destek sayesinde bölgedeki **meyve çeşitliliği** artacak ve **tarım** faaliyetleri desteklenecek.
## İş Adamı Açıkgöz’den Destek Mesajı
İş adamı H. Bahattin Açıkgöz, yaptığı açıklamada, “Cizre’nin kalkınmasına ve bölge halkının geçim kaynaklarını çeşitlendirmesine destek vermek istedik. Meyve fidesi desteğimizle bölgede tarımsal üretime katkı sağlamayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.
EKONOMİ
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024