KONULAR
Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte, yaban hayvanları yiyecek bulmakta zorluk çekiyor. Aksaray İl Jandarma Komutanlığı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma (**HAYDİ**) Timi, bu zorlu kış şartlarında hayvanların yem ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli çalışmalar yapıyor.
Jandarma ekipleri soğuk ve karlı havalarda dağlarda ve ormanlık alanlarda devriye atarak hayvanları takip ediyor ve onlara yem bırakıyor.
Hasan Dağı başta olmak üzere, şehir genelinde dağlık ve arazilerde sokak hayvanları ile yaban hayvanlarının takibini yapan ekipler, ormanlık alana balya samanı, buğday yemi ve mama bırakıyor. Ayrıca ilçe, belde ve köylerdeki arazilerde de sokak hayvanlarına yönelik yem bırakılıyor.
4×4 araçlarla dağ, bayır demeden doğa ve hayvanları beslemeye ve korumaya çalışan jandarma ekipleri, belirli periyotlarda yem ve mama bırakma yapıyor. Böylece hayvanların beslenmesini sağlıyor.
Jandarma ekiplerinin bu çalışmaları, hayvan severler tarafından büyük takdir topluyor.
EKONOMİ
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024