E580E31C25F00Aa7E77307Ee21D24A1C.jpg
24 okunma

Jandarmadan pankartlı KADES bilgilendirmesi

ABONE OL
2 Şubat 2024 11:06
E580E31C25F00Aa7E77307Ee21D24A1C.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aydın’da Jandarmadan Pankartlı KADES Bilgilendirmeleri

Jandarmadan Pankartlı Kades Bilgilendirmesi

**Aydın İl Jandarma Komutanlığı**, kadınlara yönelik şiddetin önüne geçmek için çalışmalarına devam ediyor. Aydın İl Jandarma Komutanlığı, kadınlara yönelik şiddetin önüne geçmek için Kadın Destek Uygulaması (KADES)* hakkında kırsalda yaşayan kadınları bilgilendirdi.

Kadın Destek Uygulaması (KADES) Nedir?

Jandarmadan Pankartlı Kades Bilgilendirmesi

Kadın Destek Uygulaması (KADES), İçişleri Bakanlığı tarafından geliştirilen ve akıllı telefonlara kolayca indirilebilen bir uygulamadır. KADES uygulaması, şiddet veya saldırıya maruz kalan kadınların bir tuşla emniyet güçlerine ulaşarak yardım istemelerini amaçlamaktadır.

**Aydın İl Jandarma Komutanlığı ekipleri**, Kadın Destek Uygulaması (KADES) hakkında kırsalda yaşayan kadınları bilgilendirmek için çalışmalarına devam ediyor. Ekipler, köy köy dolaşarak kadınlara KADES uygulamasını ve erkeklere de ‘Kadına El Kalkamaz’ konularında bilgilendirme yapıyorlar.

Jandarmadan Pankartlı Kades Bilgilendirmesi

“Kadına El Kalkamaz”

Aydın İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Kadın Destek Uygulaması (KADES) hakkında bilgilendirme çalışmaları kapsamında, Kuyucak ilçesine bağlı Kırsal Kurtuluş Mahallesinde dev bir pankart açtı. 15 metre uzunluğundaki pankartta “Kadına El Kalkamaz” yazısı yer alıyor.

Aydın İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, pankart açmanın yanı sıra broşür dağıtarak ve çocuklara bayrak ve boyama kitabı hediye ederek Kadın Destek Uygulaması (KADES) hakkında bilgilendirme çalışmaları yaptı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP