C44Cf56D08F9881A4C968F0D94Aa08Ec-2.Jpg
  • Habercimiz
  • Türkiye Gündemi
  • Kafes-33 Operasyonu ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı: Çete üyelerinin silahlı saldırıları kamerada
24 okunma

Kafes-33 Operasyonu ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı: Çete üyelerinin silahlı saldırıları kamerada

ABONE OL
31 Ocak 2024 15:30
C44Cf56D08F9881A4C968F0D94Aa08Ec-2.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul Merkezli 4 İlde Gerçekleştirilen Kafes-33 Operasyonu Hakkında Yeni Ayrıntılar Ortaya Çıktı: Çete Üyelerinin Silahlı Saldırıları Kameralarda

[Resim 1: Kafes-33 Operasyonunda Gözaltına Alınan Şüpheliler]

İstanbul merkezli 4 ilde gerçekleştirilen ve haklarında yakalama kararı bulunan 9 şüphelinin gözaltına alındığı “Kafes-33” operasyonuyla ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Çete üyelerinin 2 iş yerine gerçekleştirdiği silahlı saldırıların güvenlik kamerası görüntüleri de yayınlandı.

Alınan bilgilere göre, söz konusu operasyonu İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bu sabah sosyal medya hesabından duyurdu. İstanbul merkezli 4 ilde eş zamanlı düzenlenen Kafes-33 operasyonlarında bir organize suç örgütünün çökertildiğini ve 9 şüphelinin gözaltına alındığını açıkladı.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, İstanbul’da faaliyet gösteren 2 kuyumcusunun farklı tarihlerde kurşunlanması ve İstanbul Mardin Dernekleri Federasyonunca Atatürk Havalimanı fuar alanında düzenlenen Mardin Tanıtım Günleri‘nde bir kişinin düzenlenen silahlı saldırıda yaralanması üzerine geniş çaplı çalışma gerçekleştirdi.

Yürütülen soruşturma çerçevesinde, elebaşılığını Ahmet Söylemez‘in yaptığı çıkar amaçlı organize suç ağının üyelerinin söz konusu eylemleri gerçekleştirdiği saptandı.

Yapılan araştırmalarda şüpheli Yüksel K.’nin, alacağı olduğu Göksel Kaya‘dan alacağını çete elebaşı Ahmet Söylemez‘e devrettiğini ve onun da yüksek miktarlarda para talep ettiği, bu nedenle iş yerlerinin kurşunlandığı tespit edildi. Tehditler sonrası Mardin Tanıtım Günleri‘nde yaralanan Nedim Kaya‘nın da yaşanan bu anlaşmazlıktan kaynaklanan husumet nedeniyle silahlı saldırıya uğradığı ortaya çıktı.

İşte Çete Üyelerinin Saldırıları:

[Resim 2: Çete Üyelerinin İş Yerine Saldırısı]

Emniyet güçlerince yapılan teknik ve fiziki takibin tamamlamasının ardından bu sabah erken saatlerde İstanbul başta olmak üzere Ankara, Diyarbakır ve Mersin’de düzenlenen operasyonda örgüt elebaşı dahil 9 şüpheli yakalandı. Bir firari şüphelinin yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Öte yandan alacak verecek meselesine dayalı saldırı olayları çevredeki işyerlerinin güvenlik kamera görüntülerine de yansıdı. Elde edilen iki farklı güvenlik kamera görüntülerinden birinde tek başına bir kişi, iş yerine yönelik silahla ateş açıyor. Diğer bir görüntüde ise motosikletle olay yerine gelen 2 kişi, aynı sokakta bulunan bir iş yerine yine silahla rastgele ateş açarak olay yerinden uzaklaşıyor. Gözaltına alınıp emniyete götürülen şüphelilerin işlemleri devam ediyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP