KONULAR
Kars Belediyesi, kentteki kötü görünüme sebep olan metruk binaları yıkım çalışmalarına devam ediyor.
**Kaleiçi Mahallesi’nde** Yıkımlar Başladı
Ekipler, Kaleiçi Mahallesi’ndeki metruk yapıları iş makineleriyle yıktı. Yıkılan binaların molozları ise kamyonlarla taşınarak bölgenin kötü görünümünün ortadan kaldırılması sağlandı.
Terk edilmiş binaların yıkılmasının yerinde bir çalışma olduğunu söyleyen mahalle sakinleri, “Belediye çok isabetli bir karar vermiş” dedi. Mahalle sakinleri, “Bu metruk binalar hem bizim hem de çocuklarımız için tehlikeliydi. İçlerinde kimlerin olduğundan emin değildik. Çocuklarımız binaların önünden geçerken korkuyorlardı. Yıkılmaları hem güvenliğimizi sağladı hem de görüntü kirliliğine son verdi” diye konuştu.
Kars Belediyesi İmar Kanunu kapsamında çevre sağlığı ve güvenliğini tehdit eden metruk yapılara yönelik yıkım ve temizleme çalışmalarını aralıksız sürdürecek.
EKONOMİ
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024