588Df05Cb9F93D583Da42Bc63409F7B6.Jpg
17 okunma

Kauçuk fabrikasında çıkan yangın söndürüldü: 2 işçi dumandan etkilendi

ABONE OL
1 Şubat 2024 22:36
588Df05Cb9F93D583Da42Bc63409F7B6.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

**Zonguldak’ta Kauçuk Fabrikasında Yangın Çıktı, 2 İşçi Dumandan Etkilendi**

Kauçuk Fabrikasında Çıkan Yangın Söndürüldü: 2 Işçi Dumandan Etkilendi

Zonguldak’ta bulunan bir kauçuk fabrikasında akşam saatlerinde yangın çıktı. Devrek ilçesine bağlı Çaydeğirmeni beldesindeki Cilas Teknik Kauçuk fabrikasının boyahane bölümünde henüz belirsiz bir nedenden ötürü dumanlar yükselmeye başladı.

İlk olarak fabrikanın kendi ekibi duruma müdahale etti. Daha sonra olay yerine Çaydeğirmeni ve Devrek Belediyeleri’ne ait itfaiye ekipleri sevk edildi. Yapılan ilk müdahale ile yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Dumandan etkilenen iki işçiye olay yerine gelen sağlık ekipleri ilk müdahaleyi yaptı.

Fabrikanın bir bölümünde maddi hasar meydana geldi. Cilas Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Civak, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Ufak da olsa bir yangın oldu. Müdahale ettik. Arka taraftaki boyahane kısmında küçük de olsa tam neden olduğunu tespit edemedik. Galiba elektrik kontağından çıktı ama şimdiye kadar böyle bir şey olmamıştı. Biz de bundan sonra önlemlerimizi alacağız. Kendi elemanlarımız müdahale etti. Biraz büyüyünce haliyle itfaiye çağırmak icabetti. Çevredeki itfaiyeler geldi, sağ olsunlar. Hızlı bir şekilde müdahale ettiler. Şu an olumsuz bir şey yok. 2 tane dumandan etkilenen arkadaşımız oldu. Onlara da ambulansta müdahale ettiler, hastaneye gitmeye gerek kalmadı. Arkadaşlarımızın yangın eğitimi var, şirket de yangına karşı donanımlı ama biraz büyüyünce haliyle paniğe kapıldılar. İtfaiye gelince söndürdü. İnşallah yarın sabah üretimimize kaldığımız yerden devam edeceğiz” dedi.

Kauçuk Fabrikasında Çıkan Yangın Söndürüldü: 2 Işçi Dumandan Etkilendi

Yangının Nedeni Henüz Bilinmiyor

Yangının nedeni henüz bilinmiyor. Polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

2 İşçi Dumandan Etkilendi

Dumandan etkilenen iki işçiye ilk müdahale olay yerinde yapıldı. Hastaneye kaldırılmaları gerekmeyen işçilerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Fabrika Üretimine Devam Edecek

Cilas Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Civak, fabrikanın yarın sabah üretimine devam edeceğini söyledi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP