9A4E1B451B2Fe99E75A4Eaa074F3E6Fd.jpg
18 okunma

Kaybis’ten kamu malına zarar verilmesine ilişkin açıklama

ABONE OL
15 Mayıs 2024 10:00
9A4E1B451B2Fe99E75A4Eaa074F3E6Fd.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kayseri Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde “çevreci bir ulaşım ağı” oluşturabilmek için Kayseri Ulaşım A.Ş. tarafından Türkiye’nin ilk bisiklet paylaşım sistemi olarak hayata geçirilen Kaybis, yeni sezonu açtı.

Açıklamada, Türkiye’nin ilk bisiklet paylaşım sistemi olan çevreci ve doğa dostu Kaybis’in tüm vatandaşlara hizmet veren bir ulaşım sistemi olduğuna dikkat çekilerek, kamu hizmeti veren bu ulaşım sistemine verilecek her türlü zararın Türk Ceza Kanunu’nun 151 ve 152’nci maddeleri uyarınca hapis veya adli para cezası ile cezalandırılacağına vurgu yapıldı.

Büyükşehir belediyesi, yaptığı açıklamada hukuki süreç sonrası söz konusu zarara sebebiyet veren gençlerin geleceğini, sicilini etkileyecek bu üzücü hadiselerin bir daha yaşanmaması için olayı kamuoyunun dikkatine sunarken, özellikle 18 yaş altı gençlerin ebeveynlerine de çocuklarına kamu malına karşı azami duyarlılık ve hassasiyet aşılamaları yönünde çağrıda bulundu.

Açıklamada, “Kamu malına karşı hassas olunması insani ve milli bir görevimizdir. Lütfen bu konuda daha hassas ve daha duyarlı olalım. Ebeveynler olarak yavrularımıza kamu malına zarar vermenin bir suçtan öte insanlık ayıbı olduğunu anlatalım.” ifadelerine yer verildi.

Hibya Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP