A10A8C7C788F21589Bfcb36D9C0461Ea.jpg
  • Habercimiz
  • Spor
  • Kenan Sofuoğlu, Dünya Snowcross Şampiyonası için Erciyes’te
32 okunma

Kenan Sofuoğlu, Dünya Snowcross Şampiyonası için Erciyes’te

ABONE OL
9 Mart 2024 21:58
A10A8C7C788F21589Bfcb36D9C0461Ea.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu, Erciyes’te

Kenan Sofuoğlu, Dünya Snowcross Şampiyonası Için Erciyes’te

TMF Milli Takımlar Kaptanı Kenan Sofuoğlu, Dünya Snowcross Şampiyonası‘nı izlemek üzere Erciyes Kayak Merkezi’ne geldi. Oğlu Zayn ile ATV süren Sofuoğlu, “Kayseri, Türkiye’nin en güzel şehirleri arasındadır. Dünya Şampiyonası’nı buraya almak için birçok kriteri geçmek gerekir. Kayseri Büyükşehir Belediyesi bu kriterleri tam olarak yerine getirmiştir” dedi.

Erciyes Kayak Merkezi’nin Alt Yapısı Avrupa’ya Götürmeye Gerek Yok Diyor

Kenan Sofuoğlu, Dünya Snowcross Şampiyonası Için Erciyes’te

Sofuoğlu, kayak pistlerini ve otel hizmetlerini beğendiğini belirterek şunları söyledi: “Ailemle birlikte farklı ülkelerde kayağa gidiyoruz. Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin davetine icabet ettik. Hem Dünya Şampiyonası’nı izleyelim, hem de ailemle kayak pistlerini kullanalım dedik. Açıklanan yurt dışındaki otel hizmetlerine ve kayak pistlerine baktığımızda artık Avrupa’ya gitmeye gerek kalmadığını gösteriyor. Gerçekten çok güzel bir altyapı yapılmış.”

Şampiyona Hem Kayseri’nin Hem de Türkiye’nin Tanıtımına Katkı Sağlayacak

Kenan Sofuoğlu, Dünya Snowcross Şampiyonası Için Erciyes’te

Sofuoğlu, Dünya Şampiyonası‘nın Kayseri ve Türkiye için önemine de değindi: “30 ülkeden 16 sporcu yarışacak. Şampiyonanın Kayseri’ye getirilmesi, bu ülkelerin her birinde hem canlı yayınlanacak hem de ‘Türkiye’de bu yarışlar yapılabiliyor’ denilecek. Hem Kayseri’nin hem de Türkiye’nin tanıtımı için çok önemlidir. Federasyon burada büyük emek verdi. Bu yarışlar kolay yapılan yarışlar değil. Altyapının, pistin yapılması gerekir. Dünya Şampiyonası’nı buraya almak için birçok kriteri geçmek gerekir. Kayseri Büyükşehir Belediyesi bu kriterleri yerine getirmiş, federasyon da güzel bir organizasyonla işi buraya getirmiştir. Biz de heyecanla yarışları izleyeceğiz.”

Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı’ndan Bilgi Aldı

Kenan Sofuoğlu, Dünya Snowcross Şampiyonası Için Erciyes’te

Sofuoğlu, Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Elcuman ile de görüştü. Elcuman’dan hem yarışlar hem de Erciyes Kayak Merkezi hakkında bilgi aldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP