B7B38F4927F147E00B208Ac9Dec0A14A.jpg
  • Habercimiz
  • Türkiye Gündemi
  • Kiliseye silahlı saldırıda bulunan şahısların bir restoranda garson olarak çalıştıkları öğrenildi
27 okunma

Kiliseye silahlı saldırıda bulunan şahısların bir restoranda garson olarak çalıştıkları öğrenildi

ABONE OL
30 Ocak 2024 23:36
B7B38F4927F147E00B208Ac9Dec0A14A.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sarıyer Kilisesi Saldırısının Arkasındaki Gizem Açığa Çıkıyor

Kiliseye Silahlı Saldırıda Bulunan Şahısların Bir Restoranda Garson Olarak Çalıştıkları Öğrenildi

**Sarıyer**’deki **Santa Maria İtalyan Kilisesi**’nde bir kişinin ölümüyle sonuçlanan silahlı saldırının soruşturması sürüyor. Olayda kullanılan otomobil bulundu ve **DEAŞ**’lı teröristlerin **Bahçelievler** ilçesinde bir sushi restoranında garson olarak çalıştıkları öğrenildi.

Olay Yerine Giderken Kullanılan Otomobil Bulundu

Saldırganların olay yerine giderken kullandıkları otomobil **Beylikdüzü**’nde otluk bir alanda bulundu. Polonya plakalı **Hyundai** marka otomobilin yaklaşık bir yıldır **PTS** kayıtlarında trafik izi düşmediği belirlendi. Bulunan otomobil, olay yeri inceleme uzmanları ve terörle mücadele ekipleri tarafından incelendi.

Teröristler Sushi Restoranında Çalışıyordu

Saldırıyı gerçekleştiren **DEAŞ**’lı teröristlerin **Bahçelievler** ilçesinde bir sushi restoranında çalıştıkları ortaya çıktı. Bir süredir söz konusu restoranda “garson” olarak çalıştıkları öğrenilen şahısların, maddi giderlerini kayıt dışı çalıştıkları bu işyerinden aldıkları maaşla karşıladıkları anlaşıldı.

Kilise Çevresinde Keşif Faaliyeti Yapıldı

**İstanbul Emniyet Müdürlüğü**’ne bağlı **İstihbarat Şube Müdürlüğü** ve **TEM** ekipleri, saldırının meydana geldiği **Sarıyer**’deki **Santa Maria İtalyan Kilisesi** çevresinde keşif faaliyeti olduğunda rastladı. İki terörist ile onlara yardım ve yataklık eden hücredeki diğer kişilerin görev dağılımında kilise çevresinde keşif ve gözetleme faaliyetinde bulundukları tespit edildi. Saldırganların söz konusu bölgeye keşif için farklı günlerde ayrı ayrı gittikleri, bunlara öncülük eden 5 şüphelinin ise olay gününden bir gün önce kamera ve kaçış planı için çalıştıkları öğrenildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP