KONULAR
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün‘ün çevreci vizyonu doğrultusunda çalışmalarına devam eden Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ), 20 atıksu arıtma tesisi ile il genelinde 424 milyon metreküp atıksu arıtımı gerçekleştirdi.
MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, tesislerin başarıyla işletilerek Gediz ve Bakırçay Ovaları’nın korunmasına katkı sağladığını belirtti. Aslay, “Ekonomik ömrünü tamamlayan tesisler yerine modern tesisler kurduk” dedi.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın yönetmeliği kapsamında, tesisler 32,4 milyon TL enerji teşvikinden faydalandı. Aslay, “Enerji teşvikleri, yeni yatırımlar ve bütçe tasarrufu için büyük önem taşıyor” şeklinde konuştu.
MASKİ, Selendi İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi‘ni tamamladı ve Demirci ile Kırkağaç’ta inşaat çalışmaları devam ediyor. Köprübaşı, Alaşehir Uluderbent ve Yunusemre Muradiye’ye de yeni tesisler planlanıyor.
EKONOMİ
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024