5Ffd9Ace3330A4096B14418843A2A959.Jpg
17 okunma

Manyas’ta polis vatandaşları iletişim dolandırıcılığına karşı uyardı

ABONE OL
2 Şubat 2024 19:06
5Ffd9Ace3330A4096B14418843A2A959.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

## Manyas’ta Polis, İletişim Dolandırıcılığına Karşı Vatandaşları Uyardı

Manyas’ta Polis Vatandaşları Iletişim Dolandırıcılığına Karşı Uyardı

**Manyas Emniyet Amirliği** ekipleri, **Cumhuriyet Meydanı’nda** açtıkları stantlarda vatandaşlara telefon yoluyla dolandırıcılık konusuna dikkat çekmek için broşürler dağıttı. **Savcı, polis, jandarma** veya herhangi bir kamu görevlisinin hiçbir şekilde para veya ziynet eşyası talep etmeyeceğini yenileyen ekipler, vatandaşların bu hususta tedbirli olmasını istedi. Ayrıca ekipler, telefon görüşmeleri esnasında arka plandan gelen telsiz seslerine ve korku, panik amaçlı senaryolara kesinlikle itibar edilmemesini de hatırlattı.

Bu arada stantta **Kadın Destek Uygulaması (KADES)** konusunda da bilgilendirme yapıldı. Birçok kişi uygulamayı cep telefonuna yükleyerek programa dahil oldu.

Manyas’ta Polis Vatandaşları Iletişim Dolandırıcılığına Karşı Uyardı

### Vatandaşlar Bilgilendirildi

Manyas Emniyet Amirliği ekipleri, telefon dolandırıcılığı konusunda vatandaşları bilgilendirmek için broşürler dağıttı ve uyarılar yaptı. Kamu görevlilerinin hiçbir şekilde para veya ziynet eşyası talep etmeyeceğini belirten ekipler, vatandaşların tedbirli olmasını istedi. Ayrıca ekipler, telefon görüşmeleri esnasında arka plandan gelen telsiz seslerine ve korku, panik amaçlı senaryolara kesinlikle itibar edilmemesini de hatırlattı.

Manyas’ta Polis Vatandaşları Iletişim Dolandırıcılığına Karşı Uyardı

### KADES Uygulaması Tanıtıldı

Manyas Emniyet Amirliği ekipleri, vatandaşları iletişim dolandırıcılığına karşı uyarmakla kalmadı, aynı zamanda Kadın Destek Uygulaması (KADES) konusunda da bilgilendirme yaptı. Birçok kişi uygulamayı cep telefonuna yükleyerek programa dahil oldu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP