KONULAR
Melikgazi Belediyesi, son beş yılda ilç eye tam 3 milyon metrekare yeşil alan kazandırırken, tarıma ve çiftçilere destek vermek için 16 kırsal mahallede 21 bin adet meyve fidanı dağıtıyor.
Tarım İl Müdürlüğü işbirliğiyle beş kırsal mahallede 16 adet kapama meyve bahçesi kurulacağını kaydeden Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, Gesi Meydanı’nda hemşehrilere meyve fidanı dağıttıklarını belirtti. “Daha yeşil bir Melikgazi, daha yeşil bir Kayseri için çalışıyoruz” diyen Başkan Palancıoğlu, “Tarım bereket demektir. Kırsal mahallelerimizde yaptığımız yağmur duasının ardından bereketimiz arttı” ifadelerini kullandı.
Geçmişte nohut ve aspir dağıtımı yaptıklarını hatırlatan Palancıoğlu, desteklerin artarak süreceğini söyledi. Sulama sorunlarını çözerek arazilerin sulanabilir hale geldiğini belirten Başkan Palancıoğlu, yeni dönemde de benzer çalışmaların devam edeceğini vurguladı.
16 mahallede iki gün boyunca dağıtılacak 21 bin meyve fidanıyla 535 bin metrekarelik bir alan meyve bahçesine dönüşecek. Tarım İl Müdürlüğü, dağıtılan fidanların bakımını kontrol edecek. Başkan Palancıoğlu, desteklerinden dolayı Tarım İl Müdürü Bülent Saklav ve Ziraat Odası Başkanı Mahmut Çelebi’ye teşekkür etti.
EKONOMİ
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024