KONULAR
Mersin Üniversitesi Fen Fakültesi ile Mersin Orman Bölge Müdürlüğü, daha yeşil bir gelecek için iş birliği yaptılar. Orman İşletme Müdürlüğü tarafından belirlenen alanda gerçekleştirilen “Fidan Dikme Etkinliği“ne; üniversitenin dekanları, müdürleri, personeli ve öğrencileri katıldı.
Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Özen, “Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, geleceğe bırakılacak en önemli mirasın fidan dikmek olduğunu düşünüyoruz.” dedi.
Mersin Orman İşletme Müdürü Kenan Çetin, sera gazı salınımının canlı ve cansız varlıklar üzerindeki zararlı etkilerine dikkat çekti. Çetin, ağaçlandırmanın karbon emisyonlarını azaltmada ve küresel ısınmayı en aza indirmede önemli olduğunu vurguladı.
Ağaçlandırma Şefi Elife Çınkır, fidan seçiminin coğrafi şartlara uygun olması gerektiğine değindi. Fidanların toprakla buluşmasındaki ilk adımları ve fidan dikme tekniğini anlatan Çınkır, katılımcıların etkinlikte bu yöntemi uygulamalarını sağladı.
Etkinliğin ardından fidanlar toprakla buluşturularak yeşil bir gelecek için umut tohumları atıldı.
EKONOMİ
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024