20D2C575A760E495A1Ba3Eb21D7Dedac.jpg
278 okunma

Muşlu altın kızlar bölge şampiyonu oldu

ABONE OL
20 Şubat 2024 19:49
20D2C575A760E495A1Ba3Eb21D7Dedac.jpg
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Bir Potanın Mucizesi: Vali Adil Yazar Ortaokulu Yıldız Kızlar Basketbol Takımı Bölge Şampiyonu

Muş’ta üç yıl önce kurulan Vali Adil Yazar Ortaokulu Yıldız Kızlar Basketbol Takımı, sadece bir potanın bulunduğu okul bahçesinde antrenmanlarına rağmen büyük bir başarıya imza attı. Takım, 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Okul Spor Faaliyetleri çerçevesinde düzenlenen Basketbol Spor Dalı Yıldızlar Kategorisi Grup Yarışmaları Bölge Elemeleri’nde Mardin, Diyarbakır ve Şanlıurfa’nın yer aldığı grubu şampiyon tamamlayarak Türkiye yarı finallerine yükseldi.

Muşlu Altın Kızlar Bölge Şampiyonu Oldu

İmkansızlıklara Meydan Okuyan Sporcular

Vali Adil Yazar Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi ve takımın önemli sporcularından Zeynep Duzener, zorlu antrenman koşullarına rağmen başarılarının takdire şayan olduğunu söyledi. “Buralara küçük bir sahada geldiysek, bize bir spor salonumuz olsa daha iyi yerlere geleceğimizi düşünüyoruz.” dedi. Takımın bir diğer sporcusu Rana Şimşek ise kapalı bir spor salonu talebinde bulundu. “İki yıl üst üste bölge şampiyonu olduk. Umarım bize bir saha yaparlar ve orada Türkiye’yi daha güzel bir şekilde temsil etmek için çalışırız.” diye konuştu.

Muşlu Altın Kızlar Bölge Şampiyonu Oldu

Beden Eğitimi Öğretmeninden Gururlu Açıklamalar

Takımı turnuvaya hazırlayan beden eğitimi öğretmeni Yusuf Altıok, iki yıl üst üste bölge şampiyonluğu elde etmenin mutluluğunu dile getirdi. “Geçtiğimiz 3-4 yıl içerisinde büyük emekler verdik. Bu emeklerin meyvesini almak çok gurur verici. Umarım yarı finallerde de başarılı oluruz.” dedi. Altıok, öğrencilerinin daha iyi imkanlarla daha büyük başarılara imza atabileceğine inandığını belirtti.

Muşlu Altın Kızlar Bölge Şampiyonu Oldu

Doğu ve Güneydoğu’yu Fetheden Altın Kızlar

Muşlu altın kızlar, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki tüm rakiplerini namağlup bir şekilde yenerek bölge şampiyonu oldu. Bu başarı, sporcuların azim ve kararlılığının bir kanıtı olarak görüldü. Takım, önlerindeki Türkiye yarı finallerine hazırlanmaya devam ederken, Muş’u en iyi şekilde temsil etme sözü verdi.

Muşlu Altın Kızlar Bölge Şampiyonu Oldu

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP