912C3C5B9Cf8B74B350441Ca186Eee00.Jpg
  • Habercimiz
  • Spor
  • Muşspor Başkanı Nevzat Kaya, 25 yıldır takımına destek sağlıyor
28 okunma

Muşspor Başkanı Nevzat Kaya, 25 yıldır takımına destek sağlıyor

ABONE OL
30 Ocak 2024 19:15
912C3C5B9Cf8B74B350441Ca186Eee00.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Muşspor’un Şanlı Geçmişi ve Başkan Nevzat Kaya’nın Önemli Desteği

Muşspor’un 3. Lig mücadelelerine önemli destek veren Kulüp Başkanı Nevzat Kaya, aynı zamanda Trabzonspor Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor. Kaya, sahibi olduğu firma ile tam 25 yıldır Muşspor’a büyük bir sevda ve destekle yaklaşıyor.

Muşspor Başkanı Nevzat Kaya, 25 Yıldır Takımına Destek Sağlıyor

1999-2000 ve 2000-2001 sezonlarında Muşspor’un 3. Lig‘de mücadele ettiği dönemde takımın ana sponsorluğunu üstlenen Başkan Kaya, kulübe olan bağlılığını ve tutkusunu uzun yıllardır sürdürüyor. Bu destek, Muşspor’un güçlenmesine ve yerel futbolun gelişimine önemli bir katkı sağlıyor.

Nevzat Kaya’nın Önderliğinde Muşspor’un Yükselişi: 3. Lig’e Dönüş Hikâyesi

Muşspor’un Kulüp Başkanı Nevzat Kaya, sarı-beyazlı takımın zorlu süreçler yaşadığı amatöre düşüşünün ardından takıma olan desteğini sürdürdü. 2021-2022 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’de elde ettiği şampiyonlukla, kentin 18 yıllık profesyonel lig özlemini sona erdiren Muşspor’un başarı hikâyesinde Kaya’nın önemli bir rolü oldu.

Muşspor Başkanı Nevzat Kaya, 25 Yıldır Takımına Destek Sağlıyor

Başkan Kaya, 3. Lig’deki ilk sezon öncesi yaşanan sıkıntılardan sonra kulüp başkanlığı görevini üstlenerek, Muşspor’a maddi ve manevi destek sağladı. Bu destekler, takımın tekrar 3. lige yükselmesinde önemli bir etken oldu. Kaya’nın liderliğinde Muşspor, sadece sahadaki performansıyla değil, aynı zamanda kulübün ekonomik gücünü artırarak başarı grafiğini yükseltti.

“Herkes Bu Takıma Sahip Çıkmalı”

Başarının hayal olmadığını ve herkesten önce şehirde yaşayanların başarıya inanması gerektiğini altını çizen Başkan Kaya, “İnşallah sezon sonu 2. Lig’e çıkacağız. Bunun için önce şehir inanmalı. Camiası, taraftarı, teknik ekibi, futbolcusu, basınıyla bir bütün olmalı, birlikte olmalı. İyi de kötü de oynasa herkes takıma sahip çıkmalı. İçerde, dışarıda olan herkes elinden gelen maddi manevi desteği vermeli. Milletvekili, Belediye Başkanı, Özel İdare Genel Sekterliği, şehirdeki büyük şirketler ve iş insanlarımız artık bu takıma sahip çıkmalı. Çünkü bugün biz varız yarın olmayabiliriz. Bu takımın ve şehrin profesyonel liglerde kalması gerekiyor. Bunlar bir araya gelirse başarı sürekli hale gelir. Başarıda süreklilik istiyorsak herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. Muşspor için maddi manevi üzerime ne düşmüşse yerine getirmeye çalıştım ve her zaman Muşspor’un yanında oldum. Bizim anlayışımıza göre insan sevdiği için bir şeyi harcarken sözünü etmemeli, hesap yapmamalı. Ben de hiçbir zaman Muşspor için bir şeyler yaparken sözünü etmedim. Çünkü benim için gerçekten Muşspor sevgisi her şeyin üstünde” ifadelerini kullandı.

Muşspor Başkanı Nevzat Kaya, 25 Yıldır Takımına Destek Sağlıyor

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP