619C01C05Bd3B1682C266E809A2F0491.Jpg
  • Habercimiz
  • Spor
  • Okullarda yetenek taraması ve geleneksel çocuk oyunları toplantısı yapıldı
21 okunma

Okullarda yetenek taraması ve geleneksel çocuk oyunları toplantısı yapıldı

ABONE OL
2 Şubat 2024 14:18
619C01C05Bd3B1682C266E809A2F0491.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Afyonkarahisar’da Okullarda Yetenek Taraması, Geleneksel Çocuk Oyunları ve Omurga Sağlığı Tartışıldı

Okullarda Yetenek Taraması Ve Geleneksel Çocuk Oyunları Toplantısı Yapıldı

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle “Okullardaki Yetenek Taraması, Geleneksel Çocuk Oyunları ve Omurga Sağlığı” konulu bir toplantı düzenlendi. Toplantıya, Vali Yardımcısı Betül Büyükkılıç, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, Spor Hizmetleri Müdürü Yılmaz Erşen, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih Akçil ve İlçe Gençlik Spor ve Milli Eğitim Müdürleri katıldı.

Toplantıda, gündemde yetenek taraması, geleneksel çocuk oyunları ve çocukların omurga sağlığı gibi konular yer aldı.

Okullarda Yetenek Taraması

Okullarda Yetenek Taraması Ve Geleneksel Çocuk Oyunları Toplantısı Yapıldı

Toplantıda ilk olarak, ilk ve ortaokullarda yetenek taraması konusu ele alındı. Bu taramalarla öğrencilerin farklı alanlarda yeteneklerinin ortaya çıkarılması ve geliştirilmesi hedefleniyor. Yetenek taraması sayesinde öğrencilerin potansiyellerinin keşfedilerek, onlara uygun eğitim programları hazırlanması amaçlanıyor.

Geleneksel Çocuk Oyunları

Toplantıda diğer bir konu ise geleneksel çocuk oyunları oldu. Çocukların fiziksel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunan bu oyunlar, unutulmaya yüz tutmuş durumda. Bu nedenle toplantıda, çocukların geleneksel oyunlarla buluşturulması ve bu oyunların yaşatılması konusu üzerinde duruldu.

Çocukların Omurga Sağlığı

Toplantıda, ayrıca çocukların omurga sağlığı konusu da masaya yatırıldı. Uzmanlar, çocukların omurga sağlığının korunması için dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgiler verdi.

Vali Yardımcısı Betül Büyükkılıç’tan Açıklama

Vali Yardımcısı Betül Büyükkılıç, merkez ve ilçe ilkokul ve ortaokullarında yetenek taramalarının ve geleneksel çocuk oyunlarının önemine değindi. Büyükkılıç, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne katkılarından dolayı teşekkür etti.

Toplantı Sonuçlandı

Toplantıda, Spor Hizmetleri Müdürü Yılmaz Erşen ve Okul Sporları İl Temsilcisi Muhammed Doğan da sunum yaparak katılımcıları bilgilendirdi. Toplantı, alınan kararlarla sona erdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP