A5E755Cdf3E42B529Beecc7A0Cd2Ea2C-1.Jpg
  • Habercimiz
  • Spor
  • Osman Zeki Korkmaz: “Zihni çürümüş tüm kurumlar en kısa zamanda Türk futbolundan silinecek”
20 okunma

Osman Zeki Korkmaz: “Zihni çürümüş tüm kurumlar en kısa zamanda Türk futbolundan silinecek”

ABONE OL
10 Mart 2024 20:24
A5E755Cdf3E42B529Beecc7A0Cd2Ea2C-1.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

## İstanbulspor Teknik Direktörü Korkmaz’dan Sert Açıklamalar

65Edecc5B8D379.39779642

**İstanbulspor** Teknik Direktörü **Osman Zeki Korkmaz**, **Kasımpaşa** maçının ardından yaptığı açıklamada, Türk futbolunda “**zihni çürümüş**” kurumların varlığına dikkat çekti.

### Türk Futbolunda Büyük Bir Değişim Gerekli

Korkmaz, “**Türk futbolunun büyük bir değişime ihtiyacı var**” diyerek, “Bu değişimde de **biz başrolü oynayacağız**” ifadelerini kullandı. Türk futbolunda bazı kurumların “**başka dürtülerle hareket ettiğini**” öne süren Korkmaz, “**Zihni çürümüş, başka dürtülerle hareket eden tüm kurumlar en kısa zamanda Türk futbolundan silinecek**” dedi.

### Hakem Kararlarına Tepki

Korkmaz, Kasımpaşa maçındaki hakem kararlarına da tepki gösterdi. İlk yarıda maçın hakeminin, **Alp Arda**’yı merdivende yakalayarak “**zaman geçirme**” diye uyardığını belirten Korkmaz, “**İlk yarı nasıldı**” sorusuna hakemin “**Çok iyi**” cevabı verdiğini söyledi.

### Kasımpaşa Maçında Plan Hazırlanamadı

Korkmaz, Kasımpaşa maçına dair açıklamalarında, “**İlk yarıyı 1-0 önde kapattık. İlk 45 dakikada da baskındık**” dedi. Ancak ikinci yarıda Kasımpaşa’nın topu **İstanbulspor’un** yarı sahasında tutmak için plan yaptığını belirten Korkmaz, “**O plana hazırlanıyoruz biz içeride. Fakat başkaları da topu bizim yarı sahada tutmak için plan yapınca ona hazırlanamıyoruz**” ifadelerini kullandı.

### Fenerbahçe ve Galatasaray Camialarına Çağrı

Korkmaz, şampiyonluk yarışı kızıştıkça hakem hatalarının artacağını savunarak, **Fenerbahçe** ve **Galatasaray** camialarına bu maça bakmalarını tavsiye etti. “**Şampiyonluk yarışı kızıştıkça daha büyük hatalar olacak**” diyen Korkmaz, “**Fenerbahçe ve Galatasaray camialarından rica ediyorum, bu maça baksınlar. Maçı yöneten zihniyete baksınlar ve gardlarını alsınlar**” dedi.

### Süper Lig Kulüplerinden Toplu Tepki Bekleniyor

Osman Zeki Korkmaz, konuyla ilgili çözüm önerisi olarak, “**Süper Lig kulüplerinin toplu bir tepki koyması gerekiyor**” dedi. Hakem hatalarıyla ilgili herkesin kendi maçından sonra kendi pozisyonuyla ilgili konuşmasının yeterli olmayacağını belirten Korkmaz, “**Ecmel Başkan, tüm toplantılarda sesi gür çıkan uzak ara tek başkan. Gazeteye haber yaptırıp, maçtan sonra basın sözcüsünü konuşturan pek çok kişi orada sesini bile çıkarmıyor**” ifadelerini kullandı.

### Korkmaz: “Bir Şeyden Korkmayız”

Korkmaz, son olarak, “**Biz var olmaya devam edeceğiz. Var olurken de katma değer üreteceğiz. Bir şeyden de korkmayız**” dedi. Oyuncuların mental kopuşuna izin vermeyeceklerini vurgulayan Korkmaz, “**İnsanlar bizim koptuğumuzu düşünerek başka şekilde hareket ediyorlar. Çok rahatsız olmaya başladık. Biz kendimizi değiştiririz, yenileriz ama başka şeyleri de değiştireceğiz**” açıklamasında bulundu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP