Bursa‘da, kaçak yaptıkları binayı yıkmaya gelen ekiplere kucağındaki bebeği ile çatıya çıkarak **direnç** gösteren kadın ile beraberindeki 4 akrabası, uzun süren uğraşlar neticesinde güçlükle ikna edildi.
Kentsel dönüşüm konusunda çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği Bursa’da, bir yandan da kaçak yapılara karşı **savaş** veriliyor.
Bursa Valiliği ve yerel yönetimlerin kararlı duruşu ve istikrarlı tavırları sayesinde, seçim dönemi olmasına rağmen **kaçak yapı** yapanlara adeta göz açtırılmıyor.
Dün öğle saatlerinde, Yıldırım Belediyesinin sınırları içerisinde yer alan Hacivat Mahallesinde bir apartmanın önüne kaçak olarak yapılan ek yapı, ekipler tarafından yıkılmak istendi. Yıkıma karşı vatandaşlar **direnç** gösterince, devreye **Çevik Kuvvet Polisi** ve **Yıldırım Belediyesi Zabıta ekipleri** girdi.
İş makinesinin yıkım için hareket ettiği sırada, kucağında bebekle bir kadının çatıya çıktığı fark edildi. Ardından, bu kadına aynı aileden oldukları tahmin edilen 4 kişi daha destek vermek için çatıya çıkıp demirlere tutundu.
3 kadın, 5 kişi, polis ve zabıta ekiplerinin uzun süren uğraşları sonrası güçlükle ikna edilerek aşağıya indirildi. Olayların daha fazla büyümemesi için belediye ekipleri, kaçak yapının sahiplerine ek süre verdi. Yıkım alanında, TOMA ve çok sayıda Çevik Kuvvet Polisi de tedbir aldı.
EKONOMİ
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024