574De06Bdba8Edd35D70508F5Ea76B82.Jpg
46 okunma

(Özel) Kaçak kata bebekli direniş…

ABONE OL
1 Şubat 2024 10:45
574De06Bdba8Edd35D70508F5Ea76B82.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bursa’da Kaçak Yapı Yıkımında Bebekli Direniş: 3 Kadın 5 Kişi Zorlukla İkna Edildi

Bursa‘da, kaçak yaptıkları binayı yıkmaya gelen ekiplere kucağındaki bebeği ile çatıya çıkarak **direnç** gösteren kadın ile beraberindeki 4 akrabası, uzun süren uğraşlar neticesinde güçlükle ikna edildi.

(Özel) Kaçak Kata Bebekli Direniş...

Kentsel dönüşüm konusunda çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği Bursa’da, bir yandan da kaçak yapılara karşı **savaş** veriliyor.

Bursa Valiliği ve yerel yönetimlerin kararlı duruşu ve istikrarlı tavırları sayesinde, seçim dönemi olmasına rağmen **kaçak yapı** yapanlara adeta göz açtırılmıyor.

Bebekli Direniş

Dün öğle saatlerinde, Yıldırım Belediyesinin sınırları içerisinde yer alan Hacivat Mahallesinde bir apartmanın önüne kaçak olarak yapılan ek yapı, ekipler tarafından yıkılmak istendi. Yıkıma karşı vatandaşlar **direnç** gösterince, devreye **Çevik Kuvvet Polisi** ve **Yıldırım Belediyesi Zabıta ekipleri** girdi.

(Özel) Kaçak Kata Bebekli Direniş...

İş makinesinin yıkım için hareket ettiği sırada, kucağında bebekle bir kadının çatıya çıktığı fark edildi. Ardından, bu kadına aynı aileden oldukları tahmin edilen 4 kişi daha destek vermek için çatıya çıkıp demirlere tutundu.

3 kadın, 5 kişi, polis ve zabıta ekiplerinin uzun süren uğraşları sonrası güçlükle ikna edilerek aşağıya indirildi. Olayların daha fazla büyümemesi için belediye ekipleri, kaçak yapının sahiplerine ek süre verdi. Yıkım alanında, TOMA ve çok sayıda Çevik Kuvvet Polisi de tedbir aldı.

(Özel) Kaçak Kata Bebekli Direniş...

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP