7E799Fe3B284A0D50A2A7Aab5A6Af8Dd.jpg
131 okunma

Pehlivanköy’de vatandaşlar KADES konusunda bilgilendirildi

ABONE OL
3 Şubat 2024 09:39
7E799Fe3B284A0D50A2A7Aab5A6Af8Dd.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

**Pehlivanköy’de vatandaşlar KADES konusunda bilgilendirildi**

Pehlivanköy’de Vatandaşlar Kades Konusunda Bilgilendirildi
**Kırklareli’nin** **Pehlivanköy** ilçesinde, **Polis** ekipleri tarafından **KADES** bilgilendirme faaliyeti gerçekleştirildi.

**Broşür dağıtıldı ve sözlü bilgilendirme yapıldı**

Pehlivanköy’de Vatandaşlar Kades Konusunda Bilgilendirildi
**Pehlivanköy Emniyet Müdürlüğü** ekipleri, ilçede vatandaşların yoğun olduğu yerlerde, **kadına şiddetin** önlenmesi amacıyla **Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES)** hakkında broşür dağıttı. **İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı** tarafından hazırlanan “**Kadın Destek**” yazılı el broşürleri vatandaşlara verildi.

Görevli polisler ayrıca sözlü olarak **şiddet uygulayan** kişi hakkında alınabilecek tedbirler, **şiddete maruz** kalan nerelere başvurabilir ve **şiddete maruz** kalındığında yararlanılabilecek haklarla ilgili anlatım yaptılar.

**KADES uygulaması hakkında bilgi verildi**

Pehlivanköy’de Vatandaşlar Kades Konusunda Bilgilendirildi
**Akıllı telefonlara iOS ve Android marketlerden** “**KADES**” uygulamasının kolaylıkla indirilebileceği, **ad, soyad TC kimlik no, doğum yılı** ve **telefon numarası** ile uygulamaya giriş yapılabildiği, acil bir durum ile karşı karşıya kalındığında **konum bilgisi** açıldıktan sonra uygulama ekranında bulunan “Acil Destek” butonuna dokunarak ihbarın gerçekleştirilebileceği, bunun üzerine en yakın ekibin kısa süre içerisinde **olaya müdahale** edeceği gibi bilgiler verildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP