KONULAR
**Düzce Tarım ve Orman Müdürlüğü,** Ramazan ayı boyunca rutin denetimlere ek olarak gıda işyerlerini daha sık denetleyeceğini açıkladı. Amaç, tüketicilerin sağlıklı gıdalara ulaşmasını sağlamak.
Denetimler, Ramazan’da yoğun tüketilen ekmek, pide, unlu mamuller, pastacılık ürünleri, tatlılar, et ve süt ürünleri imalathanelerine odaklanacak. Ayrıca ramazan kolisi, hurma ve bayram şekerlemelerinin satıldığı işyerleri de denetlenecek.
**Tarım ve Orman İl Müdürü Esra Uzun,** tüketicilerin de gönüllü gıda denetçisi gibi davranmaları gerektiğini vurguladı. Uzun, açıkta, ambalajsız, etiketsiz gıdaların satın alınmaması gerektiğini belirtti. Ayrıca tüketicilerin sağlıksız et ürünlerine ve ambalajı bozuk gıdalara dikkat etmesi ve şikayetlerini ALO 174 veya gıda ihbar hatlarına bildirmeleri gerekiyor.
EKONOMİ
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024