2F2E190Af34F9325C1780Cba7D58C72E-1.Jpg
45 okunma

Ramazan ayının ilk teravih namazı Büyük Çamlıca Camii’nde kılındı

ABONE OL
11 Mart 2024 03:15
2F2E190Af34F9325C1780Cba7D58C72E-1.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ramazan’ın İlk Teravih Namazı Büyük Çamlıca Camii’nde Edildi

Ramazan ayı münasebetiyle ilk **teravih namazı** bu akşam Büyük Çamlıca Camii’nde kılındı. Vatandaşlar, aileleriyle birlikte camiye akın ederek dualar eşliğinde namazlarını eda etti.

İlk Teravih Namazından Görüntüler

Ramazan Ayının Ilk Teravih Namazı Büyük Çamlıca Camii’nde Kılındı

Vatandaşların Sevinci

Teravih namazına gelen vatandaşlardan İbrahim Bedirhan Çiftoğlu, “**Ramazan** geldi, biz de **teravih namazı** kılmak için Çamlıca Camii’ne geldik, tüm Müslümanların Ramazan’ı mübarek olsun. Gazze’deki kardeşlerimizin de Ramazan’ı mübarek olsun inşallah” dedi.

Ramazan Ayının Ilk Teravih Namazı Büyük Çamlıca Camii’nde Kılındı

Ömer Salih Demir de “**Ramazan ayı** geldi kalplerimiz huzurla doldu, herkesin ramazan ayı mübarek olsun” ifadelerini kullandı.

Gençlere Çağrı

Bekir Sıtkı Gönbe, gençleri namaza davet ederek, “**Ramazan** geldi biz gençler olarak buradayız hepimiz geldik. Gençlerimizi de davet ediyoruz, çok mutluyuz, 11 ayın sultanı geldi, ramazan bayramı hepimize mübarek olsun” dedi.

Ramazan Ayının Ilk Teravih Namazı Büyük Çamlıca Camii’nde Kılındı

Perihan Demiryılmaz ise, “Bu atmosferi yaşamak istedik. 11 ayın sultanını burada karşılamak istedik, inşallah hayırlara vesile olsun. Orucumuzu ibadetimizi 1 ay boyunca inşallah Ramazan ayını güzel bir şekilde tamamlayacağız geçireceğiz” şeklinde konuştu.

Merve Uraş, “Çok şükür ki 11 ayın sultanına kavuştuk. Bugün de ilk **teravihlerimizi** Çamlıca Camii’nde kılmak nasip oldu. Tüm Müslüman aleminin Ramazanı mübarek olsun inşallah, herkese hayırlı Ramazanlar diliyorum” dedi.

Celil Bakırtaş, “Hayırlısıyla ilk **teravih namazımızı** kıldık. Yani geçen yıldan bu yıla erişemeyen abilerimiz kardeşlerimiz muhakkak vardır, yani dünyayı kainatı düşündüğümüzde, bunun bir de sistemler içerisinde olduğunu düşündüğümüzde hem hayvanlar, hem bitkiler , hem insanlar aleminde hem dünya gezegenler kainat aleminde yani bunların bir sahibi olduğu, muhakkak bunların kendi kendini oluşmadığı apaçık ortada. Rabbimize şükürler inşallah, Allah herkese inşallah İslam dini nasip eder” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP