KONULAR
Aydın‘ın Koçarlı ilçesindeki sağlık ocağında çıkan yangın, vatandaşlar arasında paniğe neden oldu. Yangın, Çulhalar Mahallesi’ndeki sağlık ocağında gece saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sağlık ocağından yükselen dumanları fark eden vatandaşlar durumu hemen 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbar üzerine bölgeye jandarma ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Kısa sürede bölgeye gelen Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, yangına müdahale ederek söndürdü. Yangında sağlık ocağında maddi hasar meydana gelirken, ekipler yangının çıkış nedenini belirleyebilmek için çalışma başlattı.
Olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı. Jandarma ekipleri, yangının çıkış nedenini belirlemek için çalışma başlattı. Sağlık ocağında incelemelerde bulunan ekipler, yangının elektrik kontağından kaynaklandığını değerlendiriyor. Yangın nedeniyle sağlık ocağında hizmetler geçici olarak durduruldu. Vatandaşlar, sağlık hizmetlerini almak için başka sağlık kuruluşlarına yönlendirildi.
Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, yangınla ilgili yaptığı açıklamada, “Yangında herhangi bir can kaybı veya yaralanma olmadı. Maddi hasar meydana geldi. Yangının çıkış nedenini araştırıyoruz. Sağlık hizmetlerini aksatmamak için gerekli önlemleri aldık. Vatandaşlarımız, sağlık hizmetlerini almak için başka sağlık kuruluşlarına yönlendirilecek” dedi.
EKONOMİ
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024