279F9B870A1Df776F7D5E465619C62B9.Jpg
23 okunma

Şalı silindir ütüye sıkışarak hayatını kaybeden kadının ailesinden açıklama

ABONE OL
31 Ocak 2024 09:09
279F9B870A1Df776F7D5E465619C62B9.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kocaeli’de Hastanede Ütü Yaparken Şalı Silindir Ütüye Sıkışıp Hayatını Kaybeden Kadının Ailesinden Açıklama

Kocaeli‘nin Derince ilçesinde bulunan Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nde çalışan 64 yaşındaki Nejla Çiftçioğlu, 29 Ocak 2023 tarihinde hastanedeki çamaşırhanede yatak örtülerini ütülerken, şalının silindir ütüye takılması sonucu hayatını kaybetti.

Aile Açıklama Yaptı

Şalı Silindir Ütüye Sıkışarak Hayatını Kaybeden Kadının Ailesinden Açıklama
Çiftçioğlu’nun ailesi, acı olaydan sonra basın açıklaması yaptı. Açıklamayı, hayatını kaybeden kadının kardeşi Sedat Çiftçioğlu yaptı. Çiftçioğlu, “Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan ve 29 Ocak tarihinde kaybettiğimiz sevgili ablamız Nejla Çiftçioğlu’nu toprağa verdik. Ateş düştüğü yeri yakar derler ancak bu trajik olayın sadece bir ailenin değil, oluş şekli bakımından tüm toplumun üzerinde derin izler bırakacak ibretlik acı olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Adaletten Hesap Soracaklar

Şalı Silindir Ütüye Sıkışarak Hayatını Kaybeden Kadının Ailesinden Açıklama
Sedat Çiftçioğlu, açıklamasının devamında, “Adli ve idari soruşturmanın yanı sıra, bağımsız adil ve yetkin bilirkişi incelemesi yapılmasını talep ediyoruz. Otopsi raporu, iş yerindeki güvenlik önlemleri, kamera kayıtları, görev tanımı ve eğitim konularında detaylı araştırma ve değerlendirme yapılmalıdır. İş sağlığı güvenliği önlemlerinin yeterli ve uygun olup olmadığını sorgulanmalıdır. İş sağlığı ve güvenliği standartlarının gözden geçirilmesi, benzer olayların önlenmesi adına gerekli her türlü tedbirin alınması gereklidir” diye konuştu.

Destek Ve Anlayış İstedi

Şalı Silindir Ütüye Sıkışarak Hayatını Kaybeden Kadının Ailesinden Açıklama
Çiftçioğlu, açıklamasını şu ifadelerle sonlandırdı: “Adaletin sağlanması ve varsa sorumluların hesap vermesi için konunun takipçisi olacağız. Acımızı paylaşan ve taziyelerini ileten herkese teşekkür ederiz. Toplumumuzun her kesiminden gelecek destek ve anlayış için ayrıca teşekkür ederiz.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP