Şanlıurfa’da hasat dönemi başladı. Tarlada üreticiyi ziyaret eden Vali Hasan Şıldak, hasada katılarak sezonun hayırlı olmasını diledi. Vali Hasan Şıldak, tarlada biçerdöver ile hasatta bizzat yer aldı.
Vali Şıldak, Eyyübiye ilçesine bağlı Kırsal Turluk Mahallesindeki buluşmada çiftçiye bol kazançlı hayırlı bir sezon dileğinde bulunarak, burada yaptığı değerlendirmesinde şunları söyledi:
“Bir ay kadar erken hasadı yapılan olgunlaşmamış buğdaydan elde edilen Firik Buğdayı sadece Avustralya ve Türkiye’de tarım sanayiinde kullanılıyor. Bu üretim ve hasat şekli sadece Şanlıurfa’da yapılıyor. Bugün Firik Bulguru için erken buğday hasadında Eyyübiye ilçemizin Turluk Mahallesi’ndeydik. Tüm üreticilerimize bereketli hasatlar diliyorum.”
Hibya Haber Ajansı
EKONOMİ
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024