Manisa’nın Sarıgöl ilçesindeki okullararası spor turnuvaları, **23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı** etkinlikleri kapsamında başladı.
İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin katılacağı turnuvalarda, ilkokullar arasında futbol, ortaokullar arasında futbol ve voleybol, liseler arasında voleybol ve futsal müsabakaları yer alıyor.
Bugün yapılan açılış karşılaşmalarıyla başlayan turnuvalar, 19 Nisan’da sona erecek. Dereceye giren okullara kupaları, 23 Nisan kutlama programında verilecek.
Sarıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezmi Yıldırak, turnuvaların amacının “Atatürk’ün ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim’ sözünden yola çıkarak çocuklarda takım ruhu, işbirliği, adil olma gibi birçok özelliği kazandırmak” olduğunu belirtti. Turnuvaya katılan tüm okullara ve öğrencilere başarılar diledi.
EKONOMİ
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024