**Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü**, Söke ilçesine bağlı Sazlı ve Bağarası mahallelerinde spor alt yapısını güçlendirmek için önemli adımlar atıyor. Bu kapsamda yürütülen çalışmalar ile ilçenin spor potansiyelini artırmayı ve gençleri spora yönlendirmeyi hedefleniyor.
Yapımı devam eden futbol sahaları, Avrupa standartlarına uygun **BAL Ligi** kalite sertifikasına sahip olarak tasarlanıyor. Sadece futbol oynamakla kalmayan bu modern tesisler, gençlerin yeteneklerini geliştirmelerine de imkan sağlayacak.
Sahalar tamamlandığında bölge için yeni bir spor alanı ve yetenek geliştirme merkezi haline gelecek. Genç sporcular, yeteneklerini keşfedebilecek ve futbol becerilerini geliştirebilecekler.
Proje, bölgedeki futbol potansiyelini artırarak gençlerin spor yapmaya teşvik edilmesi ve yeteneklerinin geliştirilmesinde kritik bir rol oynayacak. Sahaların tamamlanmasıyla birlikte, bölgede sporun daha yaygınlaşması ve gençlerin sağlıklı yaşam biçimine yönlendirilmesi bekleniyor.
EKONOMİ
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024