## **Sinop’ta Eş Zamanlı Operasyon Sonucu Silahlar, Uyuşturucular Ele Geçti**
Sinop İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Merkez ilçeye bağlı Kabalı köyünde meydana gelen silahlı yağma olayının aydınlatılması için özel bir ekip kurdu. Yapılan takip ve araştırmalar sonucunda 2 şüpheli şahıs yakalandı.
**6 Adres ve 3 Araçta Eş Zamanlı Hareket**
Olayda kullanılan tabanca ve diğer delillerin ele geçirilmesi için belirlenen 6 adres ve 3 araçta eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Yapılan aramalarda;
– **5 adet tabanca**
– **20 adet tabanca fişeği**
– **24 adet av tüfeği fişeği**
– **33 gram kubar esrar**
– **5 adet uyuşturucu kullanma aparatı**
– **2 adet cep telefonu**
– **2 bin 385 TL**
ele geçirildi.
## **Şüpheliler Tutuklandı**
Operasyon sonucu olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Yakalanan 2 şüpheli, çıkarıldıkları Sinop Adliyesi tarafından “silahla yağma” ve “uyuşturucu madde bulundurma” suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildiler.
EKONOMİ
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024