5Bcb65F5127032Bc273D5A43Ec5C6B3F-1.Jpg
35 okunma

Sokak köpeklerinde kurt özellikleri görülmeye başladı

ABONE OL
11 Mart 2024 11:51
5Bcb65F5127032Bc273D5A43Ec5C6B3F-1.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Uzmanlar Uyarıyor: Sevgi Görüp Sokağa Atılan Sokak Köpekleri Kurtlaşabiliyor

Sokak Köpeklerinde Kurt Özellikleri Görülmeye Başladı

**Uzman Kangal Köpeği Yetiştiricisi Hüseyin Yıldız**, sokak köpeklerinin saldırganlaşmasının nedeninin insanlardan gördükleri şiddet ve dışlanma olduğunu belirtti. Yıldız, “Horlanan, dövülen ve dışlanan köpekler zamanla kurtlaşır ve kendi aralarında çeteleşebilirler” dedi.

Sokak Köpeklerinin Kurtlaşması Tehlikeli

Yıldız, kurtlaşan sokak köpeklerinin avlanmak için korkunç şeyler karşısında kalabileceklerini vurguladı. Bu durumun insanlara ve diğer sokak hayvanlarına zarar verebileceğini söyledi.

Kurtların Evrimi ve Köpeklerin Oluşumu

Yıldız, kurtların doğaya en iyi uyum sağlayan hayvanlar olduğunu ifade etti. “İnsanlar kurtların şehir hayatına uyum sağladığını görünce yeteneklerini tespit etmişlerdir. Böylece kurtlar evrimleşerek insan eliyle köpeklere dönüşmüştür” dedi.

Şiddete Uğrayan Hayvanlar Saldırganlaşıyor

Yıldız, sürekli horlanan, dışlanan ve şiddet gören sokak canlılarının zamanla saldırganlaşacağını söyledi. “Bu hayvanlar savunmaya geçer ve tepkileri artar” dedi. Yıldız, belediyelere ve devlete bu hayvanların yabanileşmesine izin verilmemesi çağrısında bulundu.

Sosyal Hayvanlar da Kurtlaşabiliyor

Sevgi gördükten sonra sokağa atılan köpeklerin de zamanla kurtlaşabileceğini kaydeden Yıldız, “Bu köpekler dışarda hayatta kalmak için savunma refleksleri geliştirirler” dedi. Yıldız, bu durumun yabani hayvanların sokak köpeklerine ve insanlara saldırmasına yol açabileceğini belirtti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP