Akdeniz meyve sineğine karşı mücadele kapsamında, Söke İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri tarafından saha kontrolleri gerçekleştirildi. Portakal ve mandalina ağaçlarına yerleştirilen izleme tuzakları incelendi.
Ekipler, kontrol ettiği tuzaklarda zararlıların yoğunluğunu tespit etti. Yoğunluğun yüksek olduğu bölgelerde çiftçiler mücadele ve müdahale konusunda uyarıldı. Bu sayede oluşabilecek verim kayıplarının önüne geçilmesi sağlandı.
Söke İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, bitki sağlığıyla ilgili konulara önem vererek, periyodik arazide kontrollerine devam edecek.
EKONOMİ
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024