631Eebadc21D9Ab315Ef27Ccf821B7D2.Jpg
24 okunma

Tokyo’da Ramazan ayının ilk teravih namazı kılındı

ABONE OL
10 Mart 2024 15:42
631Eebadc21D9Ab315Ef27Ccf821B7D2.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

## Tokyo’da Ramazan’ın İlk Teravih Namazı

Tokyo‘da yaşayan Müslümanlar, Ramazan ayının ilk teravih namazını Tokyo Camii‘nde kıldı. Camii İmam Hatibi Adem Levent, namazlara Türk cemaatinin yanı sıra diğer Müslüman ülke vatandaşlarının da katıldığını belirtti.

Tokyo’da Ramazan Ayının Ilk Teravih Namazı Kılındı

### Müslümanlar Ramazan’ı Camide Karşıladı

Levent, camide yoğun ilgi olduğunu vurgulayarak, “Teravih namazlarından 45 dakika önce mukabele programımız var. İftarımızı yaklaşık bin kardeşimizle camimizde açıyoruz” dedi.

Tokyo’da Ramazan Ayının Ilk Teravih Namazı Kılındı

### Filistin Halkına Dualar

Levent, Ramazan ayı boyunca Filistin halkına dua edeceklerini vurguladı. “Maddi anlamda destek olmaya çalıştığımız gibi, manevi yönden de tüm Tokyo Camii olarak onlar için dua edeceğiz. Zulmün bitmesi için her gün teravih namazlarında yanlarında olduğumuzu hissettireceğiz” dedi.

Tokyo’da Ramazan Ayının Ilk Teravih Namazı Kılındı

### Müslüman Kardeşlik Vurgusu

Teravihe gelen Şükrü Çetiz, duygularını paylaştı: “Bu heyecanı diğer ülkelerden gelen Müslümanlar ile paylaşmak mutlu etti. Sahur için hazırlanacağız. Herkesin Ramazan‘ı mübarek olsun.”

ABD’den ziyarete gelen Moneir Elouarti de ilk teravih namazı için Tokyo Camii‘ne geldiğini dile getirdi: “Müslüman kardeşlerimle birlikte ibadet edeceğim. Herkese hayırlı bir gün olsun.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP