KONULAR
Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde son cemrenin toprağa düşmesiyle birlikte hava sıcaklıkları yükselmeye başladı. Bunun üzerine meyve ağaçları da renk renk çiçek açtı.
Baharın gelmesiyle vatandaşlar piknik alanlarına akın ederken çiftçiler ise erken gelen bahar nedeniyle kara kara düşünmeye başladı. Sarıgöl ve çevresindeki üzüm bağlarında gözler patlamaya başladı. Üzüm üreticileri endişelerini dile getirirken, “Bir atasözü var. ‘Mart kapıdan batırır, kazma kürek yatırır.’ diye, gerçekten mart ayında etkili soğuklar var. Bu soğuklar ürünlere zarar verir. Zira donlar başlar. Tehlikeli bir durum.” ifadelerini kullandılar.
Sarıgöl İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından devamlı zirai don uyarısı yapılırken, çiçeklenen meyve ağaçlarının da mart soğuklarından etkilenebileceği endişesi çiftçileri korkutuyor.
EKONOMİ
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024