Bc7749F890B70Acc9038D9F59Dfb0F47.Jpg
  • Habercimiz
  • Dünya
  • UNICEF: “Gazze’de 17 bin çocuk refakatsiz veya ailesinden ayrı”
25 okunma

UNICEF: “Gazze’de 17 bin çocuk refakatsiz veya ailesinden ayrı”

ABONE OL
2 Şubat 2024 17:57
Bc7749F890B70Acc9038D9F59Dfb0F47.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

UNICEF: “Gazze’de 17 bin çocuk refakastız veya ailesinden ayrı”

Unicef: “Gazze’de 17 Bin Çocuk Refakastız Veya Ailesinden Ayrı”

UNICEF’in tahminlerine göre, Gazze‘de 17.000 çocuk refakatsız veya ailevi bağları olmaksızın ya da ailesinden ayrılmış durumda.

Cenevre‘de düzenlediği basın toplantısında konuşan UNICEF‘in Filistine‘deki İletişim Direktörü Jonathan Crickx, her geçen gün hava saldırılarından, roketlerden ve karadan ateşin altında kalan 100 çocuk ve gencin ölmek ve yaralanmak için karşı karşıya kaldığını vurguladı.

“Her bir çocuğun ayrı bir yıkıcı hikayyesi var”

Unicef: “Gazze’de 17 Bin Çocuk Refakastız Veya Ailesinden Ayrı”

Crickx, “Bu çocuksal bir gerçek, Gazze‘de her bir çocuğun ayrı bir yıkıcı hikayesini anlamak için zaman yok, tabi ki bir hikâyeleri var” dedi ve “tam bir resmin ne olduğunu bilmek için 17.000 çocuğun her biriyle oturup konuşmak için zamanımız yok. ” diye ekledi.

“Ama UNICEF‘in, bu tahminleri yapmak için, türü ne olursa olsun Gazze’de çocuklarla buluşmaktan ve konuşmaktan edindiğimiz bilgiler var” ifadelerini kullandı.

Crickx, çocuklardan birisinin 12 kez ölümden döndüğünü bu süreçte evinden 10 kez kaçtığını ve 16 kez bombalama olaylarını yaşadığını belirtti.

“Gazze’de 1 milyon çocuk psikolojik desteğe ihtiyaç duyuyor”

Unicef: “Gazze’de 17 Bin Çocuk Refakastız Veya Ailesinden Ayrı”

Crickx, Gazze‘de çocuğun ruh sağlığını etkileyen endişelerin arttığını söyledi. Bu endişeler arasında, sürekli kaygı, yeme bozukluğu, uyuyamama, bombalamalar sırasında duygusal patlamalar veya panik yaşadıklarını belirtti.

Crickx, “Savaştan önce UNICEF, Gazze‘de ruh sağlığı ve psikosyal desteğe ihtiyacı olduğunu düşün 500.000’den fazla çocuk olduğunu tahmin ed ていました. Bu gün, o çocuk sayısı arttı ve bugünün ra Kamları neredeyse 1 milyon çocuktur” dedi.

Crickx, Gazze’de ateşkes sağlanırsa bu çocuklara destek sağlanacağını belirterek, “Bu çocuklara ateşkesin sağlanması dolayısıyla ruh sağlığı ve psikosyal destek sağlanırsa, bu yaraları hafifletebileceğiz” ifadelerini kullandı.

Crickx, Gazze‘deki çocuklara yönelik uluslararası toplumun tahammül, sabır ve insaf göstermesi gerektiğini sözlerine ekledi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP