05C2C988Ceb6D3B932E0E696E2C42Ed3.Jpg
27 okunma

Üniversite öğrencileri şehitler anısına fidan dikti

ABONE OL
8 Mart 2024 17:09
05C2C988Ceb6D3B932E0E696E2C42Ed3.Jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Elazığ’da Şehitler Anısına Fidanlık Ormanı Oluşturuldu

**Elazığ Fırat Üniversitesi** öğrencileri, şehitlerin anısını yaşatmak için anlamlı bir projeye imza attı. İletişim Fakültesi Halkla İşkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencileri, rektörlük kampüsü içinde 316 şehit anısına fidan dikti.

Üniversite Öğrencileri Şehitler Anısına Fidan Dikti

Şehitlerin Adları Fidanlara Asıldı

Dikilen her fidana şehidin adı asıldı ve böylece ormanlık alanda şehitlerin hatırası yaşatılıyor. Fidan dikim programına **Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcıları** Prof. Dr. Bilal Üstündağ ve Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, **Orman Bölge Müdürü** Muhammed Salih Çetiner, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nural İmik Tanyıldızı ile öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.

Üniversite Öğrencileri Şehitler Anısına Fidan Dikti

Anlamlı Bir Etkinlik

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bilal Üstündağ, öğrencilerin çok **anlamlı** bir etkinlik gerçekleştirdiğini belirterek, “Bu etkinliklerle şehitlerimizin hatıraları taze tutulacak ve gelecek nesillere aktarılacak” dedi. Şehitlerin önemine vurgu yapan Orman Bölge Müdürü Muhammed Salih Çetiner, “Şehitlerimiz adına birer fidan dikerek hatıralarını yaşatıyoruz” diye konuştu.

Dekan Tanyıldızı ise “Diktiğimiz fidanlarla 1945 yılından bugüne kadar şehit düşen 316 şehidimizin ismini yaşatacağız. Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, yakınlarına başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP