25909477692B3Fd27D6D484Ddfe9D94C.jpg
21 okunma

Üniversite öğrencilerine kayak dersi

ABONE OL
31 Ocak 2024 09:15
25909477692B3Fd27D6D484Ddfe9D94C.jpg
0

BEĞENDİM

ABONE OL

‘Ergan’da Kayak Eğitimi’

**Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi (EBYÜ)** öğrencileri, **Ergan Kayak Merkezi**’nde kayak dersi alıyor. Profesyonel kayakçı öğretim üyesi ve kayak antrenörleri eşliğinde ders alan öğrenciler, kendilerini çok şanslı gördüklerini söyledi.
Üniversite Öğrencilerine Kayak Dersi

**Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Şat**, “Bu sene ilk olarak başladık. Kayak eğitimi almak isteyen üniversite öğrencilerini belirledik. İlçelerde dahil her bir fakülteye, yüksekokulla yazışma yapılarak öğrenci talep edildi. Onlarda dönüş yaptı, her bir fakülteden öğrencileri belirlediler. 25 öğrenci har fakülteden bir öğrenci olmak üzere temel kayak eğitimine başladık. Bu faaliyetimizi ilk kez yaptık bundan sonra periyodik olarak planlıyoruz. Kısım kısım öğrenci alıp bunlara kayak eğitimi verilecek. Hocalarımız, antrenörlerimizde bizi destekliyorlar. Ücretsiz öğrencilerimize kayak eğitimi veriyorlar.” dedi.
Üniversite Öğrencilerine Kayak Dersi

İlk kez kayak takımlarını ayağına takan bir öğrenci, “Bizim oralara kar yok denecek kadar az. Kayağı öğreneceğim aklımın ucundan geçmezdi. Kayak dersi için **Ergan**’a çıktığımda ve kayakları ayağıma taktığımda çok heyecanlandım. Ama hocalarımız sayesinde kısa sürede kaymayı öğrendim. Muhteşem bir duygu. Kayak yaparak stresimizi de **Ergan Dağında** atıyoruz. Dersten sonra arkadaşlarla dağa gelip kayak yapmaya devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP