## **Yalova Belediyespor Masa Tenisinde Sporcu Fabrikası Gibi**
**Yalova Belediyespor’**un bünyesinde bulunan **masa tenisi** takımı, **Antrenörler Kadri Kocacenk** ve **Bayram Ali Yıldız** yönetiminde çalışmalarını sürdürüyor. Takım, kurulduğu günden bu yana çeşitli yaş kategorilerinde başarılara imza attı.
Yalova Belediyesporlu oyuncular, milli takım forması giyerek ve milli takım kamplarına katılarak başarılarını taçlandırdılar. **Antrenör Kadri Kocacenk**, geçmişten günümüze kadar oyuncuların birçok başarıya imza attığını belirtti.
“Minikler, Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde bünyemizden Türkiye Şampiyonu olan sporcularımız yetişti. Belediyemizin katkılarıyla sayısız başarılara imza attık. Yalova’da amacımız masa tenisi branşında daha çok sayıda sporcu yetiştirip milli takıma oyuncu kazandırmak ve ülkemizi yurtdışında temsil etmektir. Bu yönde çalışmalarımıza aralıksız olarak devam ediyoruz. Bizlere her zaman destek veren ve desteğini esirgemeyen **Belediye Başkanımız Mustafa Tutuk’a** teşekkür ederiz” dedi.
**Diğer Antrenör Bayram Ali Yıldız**, **Yalova Belediyespor** forması giyen toplam 22 oyuncunun milli forma ile mücadele ettiğini söyledi.
“2005 yılından bugüne kadar **Yalova Belediyespor** olarak yolumuza devam ediyoruz. Günümüze kadar milli formaya bünyemizden 22 oyuncu yetiştirdik. Yetiştirdiğimiz oyuncularımızı önce Yalova Belediyespor lisansı çıkartıyoruz. Ardından belli yarışmalara katılımlarını sağlıyoruz. Buralarda elde etmiş oldukları başarılarla oyuncularımızın hedefinin milli takım olması yönünde motive edip çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz. Oyuncularımız milli forma altında takım olarak ve çiftlerde Avrupa Şampiyonu oldu. Bununla birlikte birçok şampiyonada şehrimizi başarıyla temsil etti.” şeklinde konuştu.
**Yalova Belediyespor** bünyesinden yetişen ve birçok branşta şampiyonlukları bulunan milli sporcu **Ece Haraç**, spora küçük yaşlarda başladığını ve 14 yıldır bu sporun içinde olduğunu söyledi. 8 yıldır milli takım oyuncusu olarak görev yaptığını ve Almanya’da Bundesliga 1. Liginde forma giydiğini belirtti.
“Farklı yaş kategorilerinde şampiyonluklarım oldu. Benim bu başarılarımı elde etmemde **Yalova Belediyespor’**un, **Kadri ve Bayram hocalarımın** katkıları çok büyük ve hala Yalova’da olduğum dönemlerde destekleri devam ediyor.” ifadelerini kullandı.
**Yalova Belediyespor altyapısından yetişen** ve çalışmalarını Yalova’da sürdüren milli sporcu **Tugay Şirzat Yılmaz**, 14 yıldır masa tenisi sporcusu olduğunu ve masa tenisine **Yalova Belediyespor’da** başladığını belirtti. Almanya ve İtalya gibi liglerde bulunduğundan bahseden **Yılmaz**:
“**Yalova Belediyespor’**un üzerimde çok büyük emekleri oldu. Burada belediyemizin destekleri ve hocalarımızın çabaları sayesinde milli takıma kadar yükseldim. Bu hala böyle devam ediyor. **Yalova Belediyespor** milli takıma sporcu üreten bir fabrika gibi ve ülkemizin en iyi spor kulüplerinden biri diyebilirim.” açıklamasında bulundu.
Yalova Belediyespor’un diğer yaş kategorilerinde başarı elde eden ve milli takıma katılan sporculardan biri olan **Batın Güler**, “Yalova Belediyespor bünyesinde masa tenisi oynamaktan mutlu olduklarını, bu forma altında birçok zafer elde edeceklerini” söyledi.
EKONOMİ
27 Temmuz 2024GENEL
27 Temmuz 2024EKONOMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024TÜRKİYE GÜNDEMİ
27 Temmuz 2024